ادغام سه شرکت (پرایم متر، دیپسیلور و ریون‌اسکورت) با PLAYON

شرکت بزرگ توسعه و انتشار دهنده بازی ویدئویی PLAYON، که به تازگی نام خود را تغییر داده است و در گذشته آن را به عنوان شرکت Koch Media می‌شناختند، توانسته است عناوین بسیار محبوب و جذابی را به دنیای بازی‌های ویدئویی معرفی کند و از این رو، شهرت بسیار بالایی دارد. این شرکت که زیر مجموعه‌ای از شرکت امبریسر است، به تازگی اعلام کرده است که می‌خواهد سه شرکت ناشر بازی‌های ویدئویی را با خودش ادغام کند. در ادامه مطلب، به بررسی این موضوع مهم و تعیین کننده در آینده این شرکت و همچنین بررسی شرکت‌های در حال ادغام با PLAYON خواهیم پرداخت.

 

شرکت دیپسیلور (Deep Silver)

یکی از سه شرکت ناشری که قرار است با شرکت بزرگ PLAYON ادغام شود و به عنوان زیر مجموعه آن قرار بگیرد، شرکت با سابقه دیپسیلور است. این شرکت، چندین سال است که در زمینه انتشار بازی‌های ویدئویی فعالیت داشته و توانسته است در این سال‌ها، عناوین بزرگی را به انتشار برساند. یکی از این عنوان‌ها که به دست خود شرکت PLAYONساخته شد و شرکت دیپسیلور آن را انتشار داد، عنوان Metro است که توانست بسیاری از گیمر‌ها و شیفتگان دنیای گیم را تحت ‌تاثیر خود قرار دهد. شرکت دیپسیلور، قرار است که به عنوان قدیمی‌ترین شرکت ناشر بازی ویدئویی در میان سه شرکت در حال ادغام، به تیم شرکت PLAYON افزوده شود.

 

شرکت پرایم متر (Prime Matter)

در نقطه مقابل شرکت دیپسیلور که به عنوان قدیمی‌ترین شرکت در حال ادغام با کمپانی PLAYONشناخته می‌شود، شرکت پرایم متر قرار دارد که به تازگی فعالیت خود را در زمینه انتشار بازی‌های ویدئویی آغاز کرده است و توانسته در همین ابتدای مسیر انتشار خود، عملکرد قابل قبولی داشته باشد که کمپانی بزرگ PLAYON، تصمیم به ادغام به شرکت با خود را داشته باشد. از آنجایی که شرکت پرایم متر نوپا است، عناوین بسیار زیادی را به دنیای بازی‌های ویدئویی اضافه نکرده است، اما عناوین محدود انتشار یافته توسط این شرکت، عناوین به نسبت موفقی به حساب می‌آیند. عناوین Dolmen و Scares Above، از جمله عناوینی هستند که توسط این شرکت انتشار یافته‌اند. یکی از مهم‌ترین اخبار در مورد شرکت پرایم متر، این است که در حال کار روی سری جدید عنوان PayDay می‌باشد که بسیاری از طرفداران دنیای بازی را چشم به راه گذاشته است.

برای مشاهده لیست بازی های قابل نصب روی ایکس باکس کلیک کنید.

شرکت ریون ‌اسکورت (Ravenscort)

سومین شرکتی که قرار است با کمپانی PLAYON ادغام شود و طرفداران بسیار زیادی دارد، شرکت ریون اسکورت است که در تهیه و انتشار عناوین منحصر به فردی دست داشته است. این شرکت، در سال 2014 میلادی تاسیس شده است و از همان ابتدا، به صورت حرفه‌ای فعالیت داشته است و توانسته است عناوین محبوبی را نظیر Road 96، Let’s sing، Kona II و عناوین دیگری را به بازار بازی‌های ویدئویی عرضه کند و شهرت زیادی را به دست بیاورد. این شرکت خلاق، در توسعه بازی‌های منحصر به فردی فعالیت کرده است که به علاوه پتانسیل‌های اکشن و خشونت، پتانسیل‌های بیشتری نیز دارند و داستان محوری آن‌ها، سبب جذابیت هر چه بیشتر این عنوان‌ها شده است. عنوان Road 96، توانست نظر بسیاری از کمپانی‌های بزرگ را به این شرکت ناشر جذب کند و در نهایت، شرکت PLAYON قصد ادغام این شرکت با خودش را دارد.

 

ادغام سه شرکت دیپسیلور، ریون اسکورت و پرایم متر با PLAYON

کمپانی PLAYON، عناوین بزرگی را مانند Metro و Dead Island را تولید کرده است و نکته جالب این است که شرکت دیپسیلور در انتشار این بازی‌های محبوب نقش داشته است. یعنی این دو شرکت در گذشته نیز روابط کاری مهمی با یکدیگر داشته‌اند و تصمیم ادغام دیپسیلور با کمپانی PLAYON، یک تصمیم بسیار منطقی و آینده‌نگرانه به حساب می‌آید. دو شرکت ریون اسکورت و پرایم متر، تاکنون همکاری مستقیمی با کمپانی PLAYON نداشته‌اند، اما فعالیت موفق این دو شرکت نیز سبب شده است که شرکت بزرگ PLAYON، بخواهد که همکاری مستقیمی با آن‌ها داشته باشد و برای ارتباط هر چه بهتر با کارکنان این شرکت‌ها، دست به ادغام آن‌ها با خودش بزند. لازم به ذکر است که انتخاب این سه شرکت، به صورت تصادفی نبوده است و کاملا هدفمند و در راستای اهداف آینده شرکت PLAYON انجام شده است.

نکته مهم در مورد سه شرکتی که در حال ادغام با کمپانی PLAYON هستند، این است که هر کدام از این شرکت‌ها در انتشار بازی‌های ویدئویی با سبک‌های متفاوت از یکدیگر فعالیت می‌کنند. این نکته، نشان‌دهنده این است که PLAYON در حال توسعه و گسترش ژانر بازی‌های ویدئویی خود است و در تلاش است که بتواند عناوین خود را در ژانر‌های گسترده‌تری انتشار دهد.این امر، سبب می‌شود که این کمپانی به شهرت بالاتری دست پیدا کند و بخش بزرگ‌تری از بازار بازی‌های ویدئویی را در دست خودش بگیرد. لازم به ذکر است که ادغام سه شرکت گفته شده با کمپانی PLAYON، یک فرایند سریع و راحت نیست و نیازمند طی شدن چندین ماه است.

نصب بازی پلی استیشن4
نصب بازی پلی استیشن5

سخن پایانی

کمپانی محبوب و بزرگ PLAYON، روز به روز در حال گسترده‌تر شدن است و به دلیل فعالیت‌های بزرگ خود در زمینه تولید و عرضه عناوین بزرگی مانند Metro، از شهرت بالایی برخوردار است. این کمپانی، بهترین فرصت برای پیشرفت و تبدیل شدن به بهترین کمپانی تولید و عرضه بازی‌های ویدئویی را دارد و برای از دست ندادن این فرصت، سه شرکت خلاق و آینده دار در زمینه بازی‌های ویدئویی را با خودش ادغام کرده است. انتظار می‌رود که کمپانی PLAYON با ادغام کردن سه شرکت دیپسیلور، پرایم متر و ریون‌اسکورت با خودش، عناوین بسیار بزرگ‌تر، جذاب‌تر و باکیفیت‌تری را در آینده‌ای نه چندان دور، به دنیای بازی‌های ویدئویی وارد کند.