امروزه بازی‌های سبک Dungeon crawler طرفداران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین عنوان‌های دانجن کراولر که طرفداران خاص خود را دارد و با فضای منحصر به فرد خود، جو متفاوتی را در میان بازی‌های دیگر مشابه خود دارد، عنوان Darkest Dungeon است. این عنوان، مدتی قبل‌تر، قسمت جدید خود را که به عنوان Darkest Dungeon 2 از آن یاد می‌شود، معرفی کرد. کمپانی تولید کننده این بازی، که نام آن رد هوک (Red Hook) است، توانسته است این بازی را به بهترین شکل ممکن طراحی کند و تفاوت‌هایی را نسبت به نسخه قبلی در آن ایجاد کند که در ادامه مطلب، به بررسی این تغییرات خواهیم پرداخت.

 

 

کارکتر‌های تازه در نسخه جدید Darkest Dungeon

در نسخه جدید Darkest Dungeon، کارکتر‌های جدیدی به بازی اضافه شده‌اند که هر کدام از آن‌ها دارای قابلیت‌های ویژه و متفاوتی هستند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که کارکتر‌های طراحی شده در نسخه جدید، از نظر تعدادی کمتر از کارکتر‌های نسخه قدیمی این بازی هستند. نسخه قبلیDarkest Dungeon، دارای 17 کارکتر است، در حالی که Darkest Dungeon 2 تنها دارای 12 کارکتر است، اما لازم به ذکر است که طراحی کارکتر‌های نسخه جدید Darkest Dungeon، بسیار هوشمندانه‌تر از نسخه قبلی این بازی می‌باشد. لازم به ذکر است که تمام کارکتر‌های موجود در بازی Darkest Dungeon 2 جدید نیستند و بعضی از این کارکتر‌ها، از نسخه قبلی Darkest Dungeon به بازی اضافه شده‌اند.

 

طراحی گرافیکی جذاب‌تر در نسخه جدید Darkest Dungeon

Darkest Dungeon 2، طراحی گرافیکی بسیار خیره‌کننده‌تری نسبت به نسخه قبلی خود دارد و به جرات می‌توان گفت که در این طراحی گرافیکی جدید، محیط بازی در عین تاریک بودن، بسیار زنده است و بازیکنان، می‌توانند در طولانی مدت این بازی را انجام دهند و از محیط جدید و تازه بازی خسته نشوند. نسخه قبلی بازی Darkest Dungeon، محیطی بسیار تاریک و افسرده داشت. البته لازم به ذکر است که سبک بازی و هدف طراحان این عنوان، ساخت یک محیط تاریک و بی روح بوده است و به جرات می‌توان گفت که در این مورد، توانستند به بهترین شکل عمل کنند.

اما در بازی Darkest Dungeon 2، محیط‌ با وجود اینکه تاریک و افسرده طراحی شده است، اما جلوه‌های گرافیکی به نسبت جذاب‌تری دارد و مخاطبان رضایت بالایی از جلوه‌های گرافیکی نسخه جدید بازی دارند. کیفیت رنگ در عنوان Darkest Dungeon 2 به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

 

وجود انتخاب‌های بیشتر در نسخه جدیدDarkest Dungeon

Darkest Dungeon، طوری طراحی شده است که انتخاب‌ها نقش اساسی در روند بازی دارند. این بازی، تصمیمات سختی را در پیش روی شما قرار می‌دهند و شما باید در شرایط سخت و پیچیده، بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید تا بتوانید بازی را پیش ببرید. در نسخه جدید این بازی، تصمیمات نقش به نسبت کمتری را در پیشبرد بازی دارند، اما در عین حال، مسیر‌های بیشتری به بازیکن پیشنهاد می‌شوند. در نسخه جدید عنوان Darkest Dungeon، اتاق‌های مخفی بیشتری طراحی شده‌‌اند و محیط بازی بسیار گسترده‌تر از قبل طراحی شده است. این مسیر‌های فراوان، بازیکن را بیشتر در خود غرق می‌کنند و پروسه بازی را تا حدودی دشوار‌تر می‌کنند.

آیتم‌ها و ابزار‌های موجود در نسخه جدید بازی Darkest Dungeon به مراتب بسیار بیشتر از نسخه قدیمی است، و شما انتخاب‌های گسترده‌تری برای ویرایش کارکتر‌های خود دارید. در این نسخه، مسیر‌های بازی، به مکان‌های خاصی ختم می‌شوند که کارکتر‌های شما می‌توانند در آن‌ها به استراحت بپردازند و سپس به مسیر ادامه دهند. انتخاب‌های گوناگونی برای ادامه مسیر وجود دارد که هر کدام از این مسیر‌ها، با یکدیگر کاملا متفاوت بوده و آینده بازی شما را تعیین خواهند کرد. با این وجود که تصمیمات شما در نسخه جدید، به مراتب تاثیر کمتری بر روی روند بازی نسبت به نسخه قبلی دارند، اما فراوانی انتخاب‌های شما، از سمتی دیگر انتخاب شما را با چالش مواجه می‌کنند.

برای نصب بازی xbox , نصب بازی پلی استیشن 4 و  پلی استیشن 5 با ما در ارتباط باشید .

بیشتر بودن عناصر اکشن و واکنشی در Darkest Dungeon 2

در نسخه قدیمی Darkest Dungeon، بازی در کنار جنگیدن با دشمنان، به انتخاب‌های شما نیز اهمیت فراوانی می‌داد. شما باید به درستی مسیر و آیتم‌های خود را انتخاب می‌کردید، و دشمن درستی را برای حمله کردن انتخاب می‌کردید. این در حالی است که در نسخه جدید بازی Darkest Dungeon، عنصر اکشن نقش پررنگ‌تری در روند بازی دارد. به عبارتی دیگر، می‌توان گفت که بازی بسیار فعال‌تر شده است و صحنه‌های مبارزه در نسخه جدید، به مراتب از نسخه قدیمی این بازی بیشتر است. هیجان مبارزات در نسخه جدید بسیار بیشتر است و شما می‌‌توانید زمان بیشتری را صرف از بین بردن دشمنان خود کنید.

در نسخه جدید بازی Darkest Dungeon، اتاق‌هایی وجود دارند که از دید بازیکن مخفی هستند و برای یافتن ‌آن‌ها، بازیکن باید نهایت دقت را به خرج دهد. در این اتاق‌ها، دشمنانی وجود دارند که با از بین بردن آن‌ها، می‌توانید به پاداش‌هایی دست پیدا کنید. تعداد دشمنان در بازی Darkest Dungeon 2 نسبت به نسخه قدیمی بسیار بیشتر است و این دشمنان، دارای تنوع بسیار بالایی هستند. در نتیجه، شما تجربه‌ای به نسبت متفاوت نسبت به نسخه قبل را خواهید داشت و تنوع دشمنان، باعث می‌شود که مبارزات شما با آن‌ها بسیار پیچیده‌تر از قبل شود. شما باید نقاط ضعف دشمنان خود را شناسایی کنید و بر اساس این نقاط ضعف، به دشمنان خود ضربه بزنید.

مبهم نبودن شرایط برد و باخت در نسخه جدید Darkest Dungeon

از جمله مهم‌ترین نماد‌های عنوان Darkest Dungeon، مبهم بودن شرایط بازیکن بود. بازیکن تحت هیچ شرایطی نمی‌توانست متوجه باشد که یک شرایط، نشان دهنده برد او است، یا اینکه سبب باخت او خواهد شد. نسخه قبلی این عنوان، به شکلی کاملا خلاقانه و هنرمندانه طراحی شده بود و انتخاب‌های شما، با وجود اینکه نقش مهمی در پیشرفت یا پسرفت شما داشت، اما باز هم نمی‌توانست برد یا باخت شما را تضمین کند. در نسخه جدید، بازیکن می‌‌تواند سریع‌تر متوجه شود که چه زمانی در حال برد بازی است، و چه زمانی در حال باخت است و باید یک بار دیگر تلاش کند. پیامد‌های تصمیمات گرفته شده توسط بازیکن در نسخه جدید، راحت‌تر قابل تشخیص هستند و در برخی از اوقات، برد بازیکن را تضمین می‌کنند.

سخن پایانی

کمپانی Red Hook پس از انتشار بازی موفق Darkest Dungeon، تصمیم به تولید و انتشار قسمت جدید این بازی به اسم Darkest Dungeon 2 گرفت و توانست بار دیگر، یک بازی موفق و جذاب را تولید کند. تغییرات کلی اعمال شده در نسخه جدید این عنوان، سبب جذاب‌تر شدن آن شده است و به جرات می‌توان گفت که مانند نسخه قبلی خود، یک شاهکار به حساب می‌‌آید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که این عنوان را هر چه سریع‌تر بازی کنید و در صورتی که نسخه قبلی را هنوز بازی نکرده‌اید، بهتر است که ابتدا نسخه قدیمی را بازی کنید و سپس نسبت به بازی کردن نسخه جدید بازی Darkest Dungeon اقدام کنید.
از طریق سایت دیاکوگیم از آخرین اخبار بازی و لیست بازی های قابل نصب مطلع شوید.