ویژگی‌ های قابل دسترس سری جدید مجموعه بازی‌های خدای جنگ، یعنی God of War Ragnarok روز گذشته توسط استودیو سانتا مونیکا به همراه یک کلیپ کاملاً جدید فاش شد. پخش این ویدیو دوباره بحث کاهش رتبه و گرافیک را بین هواداران برانگیخت.این استودیو حدود یک سال پیش یک تیزر کوتاه از نسخه جدید بازی خدای جنگ را منتشر کرد. وقتی که تیزر جدید را با نمونه یک سال پیش مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که گرافیک بازی به شدت افت کرده و دلیل آن هنوز نامشخص است!

_God-of-War-Ragnarok-کیفیت-پایین

 

طی روزهای گذشته، چندین پست متفاوت در صفحه ردیت (Subreddit) پلی استیشن 4 در مورد این اتفاق غیر قابل پیشبینی قرار گرفت. در یکی از این پست ها، یک کاربر، این دو کلیپ را با هم مقایسه کرد و به گفته وی، کیفیت تصاویر و جزئیات گرافیکی در کلیپ جدید God of War Ragnarok نسبت به سال قبل ارتقا یافته است. این مورد نشان می‌دهد که همه کاربران موافق کاهش کیفیت بازی نبوده و برعکس، معتقدند که پیشرفت نیز داشته است.(برای نصب جدیدترین بازی های ps4 می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید)

تریلر بازی god of war: rangnarok

یکی دیگر از تفاوت های موجود در 2 تیزر منتشر شده، فیلتر گرافیکی کلی است که بر روی بازی اعمال شده است. در حالی که برخی از طرفداران گفته اند که رنگ آبی تازه اضافه شده ظاهری واقعی‌تر و منسجم‌تر به کل صحنه می‌دهد، اکثریت آنها از تغییرات God of War Ragnarok چندان رضایتی از خود نشان ندادند. رنگ آبی توسط بسیاری به آب و هوای برفی صحنه نسبت داده می شد، اما بازیکنان در ادامه تاکید کردند که فضای شبیه سازی شده در بازی، با آنچه که یک محیط برفی واقعی به نظر می رسد بسیار فاصله دارد.

مقایسه-کیفیت-قدیم-و-جدید-بازی

 

یکی دیگر از تفاوت های قابل توجه که سر و صدای زیادی نیز در صفحات مجازی به وجود آورد، خالکوبی روی گردن آترئوس (پسر کریتوس که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید) است که در آخرین ویدیو به سختی قابل خواندن می باشد. برعکس کلیپ تازه منتشر شده، می‌توان خالکوبی را در ویدیوی قبلی به خوبی و به وضوح مشاهده کرد و حتی می‌توان فیگورهای مختلف را بدون هیچ مشکلی تشخیص داد. در ویدیوی جدید نیز ادعا می‌شود که ویژگی‌های صورت کریتوس و آترئوس بسیار بدتر و غیر واقعی تر شده است. به‌علاوه ویدیوی قبلی به دلیل تصاویر واضح‌تر و دقیق‌تر مورد ستایش قرار گرفته است.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

عده ای از طرفداران بازی و بازیکنان پلی استیشن در پاسخ به انتقادات گفته اند :

“میزان رزولوشن (وضوح تصویر) در دو ویدیوی منتشر شده از God of War Ragnarok یکسان نبوده است. همین تفاوت، می‌تواند یکی از دلایل اصلی اختلاف چشمگیر گرافیکی در 2 تیزر منتشر شده ‌باشد.” آنها در ادامه افزوده اند که هنوز بسیاری از جنبه‌های دیگر بازی نیز وجود دارند که در جدیدترین ویدیو بهینه‌سازی شده‌اند و نباید این موارد را نادیده گرفت.

در کنار تمامی انتقادات وارد شده به نسخه جدید این بازی جذاب و پرطرفدار، باید گفت که هنوز راه درازی تا عرضه سری رگناروک در پیش داریم. اکنون در یک طرف ترازو، مواردی از قبیل جزئیات ضعیف گرافیکی، فیلتر آبی نه چندان جذاب و شبیه سازی های دور از واقعیت را داریم. طرف دیگر، این حقیقت مطرح می‌شود که کمپانی سونی، هیچگاه بازی‌های محبوب و استثنایی خود را با کیفیت پایین منتشر نخواهد کرد.

بخش-از-بازی-god-of-war

 

در حال حاضر که هنوز زمان انتشار بازی مشخص نشده، نمی‌توانیم به طور قطع در مورد کیفیت و امتیاز آن نظر دهیم. سازندگان این بازی، طی انتشار نسخه های مختلف خدای جنگ در این سالها ثابت کرده اند که کیفیت و جزئیات بازی برای آنها همیشه مهم و در اولویت بوده است. به نظر شما God of War Ragnarok می‌ تواند در نهایت انتظارات منتقدین و بازیکنان را برآورده کند؟ نظرات خود را در کامنت برای ما بنویسید 🙂

 

منبع: gamingbolt