Phil Spencer، رئیس فعلی ایکس باکس در شرکت مایکروسافت، مجددا در رابطه با عرضه شدن مجموعه Call of Duty روی کنسول‌های پلی استیشن صحبت کرد.

 

Phil Spencer

 

فیل اسپنسر به تازگی در جریان مصاحبه‌ای در کانال یوتیوب Same Brain صحبت‌هایی در مورد ادامه داشتن عرضه کال آف دیوتی برای کنسول‌های PlayStation صحبت کرد و اعلام کرد که تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد، COD برای آن منتشر خواهد شد. در پی صحبت‌های اسپنسر، شایعات مبنی بر انحصاری شدن یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سبک شوتر اول شخص، Call of Duty، روی ایکس باکس و PC فروکش کرد.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

 به نقل از Zoomg:

اسپنسر گفت: «ما نمی‌خواهیم Call of Duty را از پلی استیشن بگیریم. این هدف ما نیست. هدف ما انجام چنین کاری نیست و تا زمانی‌که پلی استیشنی برای عرضه وجود داشته باشد، هدف ما این است که مجموعه Call of Duty را برای آن عرضه کنیم؛ شبیه به کاری که با بازی ماینکرفت از زمان گرفتن مالکیت آن انجام داده‌ایم. ما جاهایی که مردم می‌توانند روی آن Minecraft را بازی کنند افزایش دادیم و آن را کم نکردیم. به نظر من، این کار خوبی بوده، برای جامعه ماینکرفت خوب بوده و وقتی فکر می‌کنیم کالاف دیوتی در طول سال‌ها به کجا خواهد رفت، چنین فکری داریم».

 

call of duty will remain on playstation

 

پس از خرید شرکت Activision Blizzard توسط Microsoft، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر انحصاری شدن سری کال آف دیوتی و توقف عرضه آن برای پلی استیشن، همواره از موضوعات داغ دنیای گیم بوده است که گهگاهی با انتشار خبرهای این‌چنینی، فراز و فرودهایی را در رابطه با صحت این قضیه شاهد هستیم. چندی قبل، فیل اسپنسر صحبت‌هایی در رابطه با منطقی نبودن حذف کال آف دیوتی از پلی استیشن از منظر تجاری کرده بود که حواشی این معامله را تا حدودی آرام کرد. از سوی دیگر، Jim Ryan، مدیر عامل پلی استیشن، پیشنهاد Phil Spencer برای نگه داشتن COD روی پلی استیشن را نامناسب و بدون توجیه منطقی خوانده بود. با همه‌ی این تفاسیر و صحبت‌های مدیران عامل این دو کمپانی پیشتاز صنعت گیم، فیل اسپنسر و جیم رایان، هنوز هیچ‌گونه تأیید رسمی در رابطه با صحت این خبر صورت نگرفته و باید منتظر بود تا ببینیم که در آینده چه اتفاقی برای call of duty روی playstation و xbox خواهد افتاد.