Hogwarts legacy

این بازی ویدیویی در دو هفته 850 میلیون دلار فروش داشت. بحث آنلاین قبل از انتشار بیشتر در مورد خالق «هری پاتر» J.K. نظرات رولینگ در مورد مسائل تراجنسیتی.

گیمز برادران وارنر روز پنجشنبه اعلام کرد، بازی ویدیویی Hogwarts Legacy که یک قرن قبل از داستان هری پاتر اتفاق می‌افتد، طی دو هفته بیش از 12 میلیون نسخه فروخته است.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

ارقام اولیه فروش این بازی نقش آفرینی که حدود 850 میلیون دلار درآمد داشته است، در بحبوحه بحث احیا شده بر سر J.K. رولینگ، نویسنده‌ای که دنیای فانتزی را خلق کرد و به دلیل اظهارنظرهایش در مورد مسائل مربوط به هویت جنسی، موج‌هایی از انتقاد را برانگیخت.

 

به نقل از NewYork Times :

برخی از منتقدان که مواضع رولینگ را ضد تراجنسیتی خوانده‌اند، (احساسی که او آن را انکار می‌کند) خواستار تحریم Hogwarts Legacy شدند، که کمپانی برادران وارنر گفته است که او در ایجاد آن دخالتی نداشته است. رفت و آمد بر سر مواضع رولینگ به ویژه در جامعه بازی ها شدت گرفت، جایی که اعضا تمایل دارند عمیقاً در بحث های آنلاین سرمایه گذاری کنند و آزار و اذیت ممکن است بیداد کند. رولینگ همچنان در مورد این موضوع پر سر و صدا بوده و علیه قوانین اسکاتلند که قرار بود تغییر جنسیت را برای مردم آسان تر کند، اعتراض کرده است.

 

اگرچه Hogwarts Legacy به سرعت یک میلیون بیننده همزمان در سایت استریم Twitch را شکست، برخی از استریمرها از پخش آن خودداری کردند و برخی از وب سایت های اختصاص داده شده به پوشش بازی تصمیم گرفتند آن را بررسی نکنند. دیگران به دنبال یافتن راه وسطی بودند که در آن با بازی درگیر شوند و در عین حال اخطارهایی در مورد رولینگ یا تعهد به اهدای کمک به L.G.B.T.Q درج کنند. سازمان های. در انجمن‌هایی که به Hogwarts Legacy اختصاص داده شده بود، موضوع اصلی و محوری بود و ناظران به دنبال این بودند که صحبت‌های رولینگ را به نفع خود بازی کمرنگ کنند.

 

Elden Ring، یکی از محبوب ترین بازی های نقش آفرینی سال گذشته، 12 میلیون نسخه در حدود دو هفته فروخت. توسعه دهندگان آن در روز چهارشنبه اعلام کردند که در اولین سال عرضه در بازار بیش از 20 میلیون نسخه فروخت.

 

Warner Bros. Games که بازی‌هایی را در فرنچایز Batman: Arkham و Mortal Kombat منتشر کرده است، گفت که این بزرگترین عرضه‌کننده بازی ویدیویی این شرکت است.

Joost van Dreunen، سرمایه‌گذار بازی، مشاور و استاد دانشگاه نیویورک که در مورد تجارت بازی‌های ویدیویی مطالعه می‌کند، آمار فروش را “موفقیت بزرگ” نامید و این بازی را در همان لیگ‌های پرفروشی مانند Call of Duty و Grand Theft Auto قرار داد. .

 

او در ایمیلی گفت: «این گواه جذابیت مالکیت معنوی قوی برای مخاطبان بازی‌های رایج است. از طریق محتوا و ادامه دادن.”

 

نمی توان تعیین کرد که آیا مخالفت آنلاین با بازی مورد انتظار بر فروش آن تأثیر گذاشته است یا خیر. این بازی برای کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و سری اس منتشر شده است و اواخر امسال برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ نیز عرضه خواهد شد.

 

انتشار «Hogwarts Legacy» بحث درباره دیدگاه‌های رولینگ در مورد افراد تراجنسیتی را احیا کرد، که از سال 2018 مورد بررسی قرار گرفت، زیرا او توییتی را پسندید که در آن از زنان تراجنسیتی به عنوان «مردانی با لباس» یاد می‌شد. در سال 2020، رولینگ مقاله ای را منتشر کرد که در آن گفت جنبشی از فعالان تراجنسیتی “به دنبال فرسایش “زن” به عنوان یک طبقه سیاسی و بیولوژیکی و ارائه پوشش به شکارچیان است.

 

Warner Bros Games و توسعه دهنده هاگوارتز Legacy، Avalanche Software، از پرداختن به اظهارات رولینگ به شدت اجتناب کرده اند. پس از اینکه طرفداران به این نتیجه رسیدند که یکی از شخصیت های جانبی بازی ویدیویی ترنسجندر است، یکی از نمایندگان سازنده به وب سایت سرگرمی IGN گفت: «در طول توسعه هاگوارتز Legacy ایجاد یک بازی معرف و متنوع از اولویت بالایی برخوردار بوده است.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید