بازی ویدئویی Hogwarts Legacy که توسط استودیو Avalanche Software و در ژانر نقش آفرینی توسعه داده شده است، تنها دو روز پس از انتشار، در جایگاه هشتمین بازی تاریخ پلتفرم استیم از نظر تعداد بازیکن همزمان و بالاتر از بازی‌های Apex Legends و Call of Duty Warzone II قرار گرفت.

 

Hogwarts Legacy

 

چندی پیش، بازی هاگوارتز لگسی موفق شد رکورد پربیننده‌ترین بازی تک نفره در پلتفرم Twitch را شکسته و توجه عموم را به خود جلب کند. طبق جدیدترین اخبار منتشر شده، به گوش رسید که Hogwarts Legacy طی جدیدترین دستاورد خود، توانست با قرار گرفتن در جایگاه هشتم جدول بیشترین بازیکن همزمان در تاریخ استیم و بالاتر از بازی‌های مشهوری چون Apex Legends و Warzone II، بار دیگر قدرت خود در جذب بازیکنان را به رخ بکشد.

در طول 24 ساعت گذشته، تعداد بازیکنان همزمان بازی Hogwarts Legacy در پلتفرم Steam به عدد ۸۰۷,۱۱۲ رسید و تعجب بسیاری از منتقدان و دنبال‌کنندگان اخبار دنیای بازی را برانگیت. در حالی که این عدد برای بازی‌های Apex Legends برابر با ۵۱۱,۶۷۶ بازیکن همرمان، Valheim برابر با  ۵۰۲,۳۸۷، و برای بازی محبوب Call of Duty Modern Warfare II برابر با ۴۹۱,۶۷۰ بوده است. بازی‌های New World، ساخته کمپانی Amazon در سبک MMORPG، و Elden Ring، ساخته شرکت From Software، با دارا بودن رکورد چیزی حدود 900 هزار بازیکن هزمان، در رده‌های بالاتر بازی هاگوارتز لگسی قرار گرفته‌اند.

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد اینست که در میان بازی‌ های داستانی تک نفره، بدون در نظر گرفتن Elden Ring که علاوه بر بخش چندنفره، بخش‌های PvP و Co-Op را نیز شامل می‌شود، در حال حاضر تنها بازی Cyberpunk 2077 که با رکورد 1,054,000 بازیکن همرمان در رتبه‌ی پنجم جدول بیشترین بازیکنان همزمان تاریخ پلتفرم Steam قرار گرفته است، بالاتر از بازی Hogwarts Legacy جای می‌گیرد و این بازی در بخش تک نفره نیز توانسته حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

به نقل از Zoomg:

در حال حاضر اطلاعات رسمی دقیقی از آمار فروش فعلی Hogwarts Legacy اعلام نشده است، اما تحلیل‌گرهای صنعت ویدیوگیم اعتقاد دارند فروش بازی هاگوارتز لگسی روی کنسول پلی استیشن 5 حتی از فروشگاه استیم نیز بیشتر بوده است. مجموع تعداد خریدارهای فعلی اثر روی پلی استیشن، کامپیوتر و ایکس باکس، احتمالا آمار فروش هفته‌ی اول انتشار بازی Hogwarts Legacy را به حوالی رقم باورنکردنی ۱۰ میلیون نسخه خواهد رساند.

این آمار در حالی منتشر شده است که تعدادی از وب‌سایت‌های صنعت بازی، اجتماع‌های خاصی از گیمرها و عده‌ای از استریمرهای بزرگ پلتفرم توییچ، به‌دلیل مخالفت با برخی دیدگاه‌های جی. کی. رولینگ در گذشته، از استریم، پوشش خبری و انتشار بررسی هاگوارتز لگسی امتناع کرده‌اند. برخی از این افراد حتی به پخش گسترده‌ی اسپویل‌های داستانی برای صدمه زدن به تجربه‌ی خریدارهای بازی در شبکه‌های اجتماعی پرداخته بودند؛ آن هم درحالی‌که توسعه‌دهندگان و هنرمندان بااستعداد استودیوی اولانچ، بارها تایید کرده‌اند که رولینگ هیچگونه مشارکت مستقیمی در روند خلق و توسعه‌ی این اثر نداشته است.

 

Hogwarts Legacy

 

Hogwarts Legacy در تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۲۳ (21 بهمن 1401) برای پلتفرم‌های PC، PlayStation 5، Xbox Series X، Xbox Series S منتشر شد. همچنین گفته شده است که این بازی در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۲۳ (۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) برای پلتفرم‌های PlayStation 4 و Xbox One نیز عرضه خواهد شد.