طبق اخباری که اخیرا منتشر شده، گفته می‌شود که جیم رایان، مسئول بخش گیمینگ شرکت سونی، با مارگرت وستگر، رئیس انجمن ضدانحصاری اروپا ملاقاتی داشته و در این جلسه درباره معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت صحبت‌هایی کرده‌اند.

 

Jim Ryan

 

یکی از افراد آشنا با پرونده خرید Activision Blizzard توسط Microsoft ادعا کرد که Jim Ryan با Margrethe Vestager ملاقاتی در روز چهارشنبه هفته گذشته داشته و در این نشست در مورد معامله 69 میلیارد دلاری خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد، سازنده سری بازی‌های Call of Duty رایزنی کنند.

همزمان با این ملاقات و در سویی دیگر، اداره تنظیم رقابت اروپا، مشغول آماده‌سازی خود برای هشدار دادن به مایکروسافت درباره پیامدهای احتمالی ضدرقابت ادغام غول نرم‌افزاری ایالات متحده آمریکا (Microsoft) با Activision Blizzard در معامله‌ای که بزرگ‌ترین خرید تاریخ صنعت گیمینگ است، می‌باشد.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

به نقل از زومجی:

مایکروسافت با خرید اکتیویژن قصد دارد دررقابت با تنسنت و سونی، رهبران صنعت قوای خود را تقویت کند؛ هرچند شرکت ژاپنی از این معامله انتقاد کرده است و از ادارات نظارتی درخواست وتوی این معامله را دارد. فرد مطلع درباره معامله جزئیات ردوبدل شده بین رایان و وستگر را اعلام نکرده است. کمیسیون اروپایی هم که تا تاریخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ (۱۱ آوریل ۲۰۲۳) درباره این خرید تصمیم خواهد گرفت، هنوز به درخواست جوابیه به این خبر واکنشی نشان نداده است.

لازم‌به‌ذکر است درهمین‌حال کمیسیون تجارت فدرال آمریکا هم برای جلوگیری از تکمیل معامله شکایتی تنظیم کرده است و اعضای ادارات تنظیم رقابت انگلیس هم درباره این ادغام نگرانی‌هایی ابراز کرده‌اند.

 

Activision Blizzard و Microsoft