در روزگاری قرار داریم که در همه خانه‌ها دستگاه‌های پی اس فور وجود دارند تا بچه‌ها در اوقات فراغت با آن مشغول شوند. پی اس فور یا کنسول بازی، دستگاهی است که مانند گوشی یا تبلت برای تفریح فرزندان‌مان ضروری به نظر می‌رسد. دارندگان کنسول بازی، بازی‌های خریداری شده دیجیتال و عکس و فیلم را در آن ذخیره می‌کنند.‌ بعد از نصب بازی ps4 می‌توان مانند تبلت و گوشی برای آنها رمز قرار داد تا از اطلاعات ذخیره شده محافظت شده و امنیت اطلاعات ذخیره شده بالا رود. ما در این مطلب قصد داریم مطالبی در مورد آموزش رمز گذاشتن روی ps4 آفلاین را ارائه کنیم. با این آموزش یاد می‌گیرید که چگونه روی پی اس فور رمزی قرار دهید تا پس از روشن شدن دستگاه و هنگام ورود به سیستم عامل پلی استیشن 4 نیاز به وارد کردن رمز عبور یا پسورد باشد. برای اینکه به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

چگونه برای پی اس فور رمز بگذاریم؟

 

فیلم آموزش رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

در ویدئوی زیر، مراحل رمز گذاشتن روی ps4 و تغییر و یا حذف آن به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

 

آموزش رمز گذاشتن روی ps4 آفلاین

 شما به محض وارد شدن در نام کاربری پی اس فور ابتدا باید رمز خود را وارد کنید تا بتوانید بازی کنید. در هنگام رمزگذاری شما رمز را روی کنسول قرار نمی‌دهید، بلکه روی اکانتی که شما در پلی استیشن ساختید قرار می‌دهید. اگر شما هم تمایل دارید برای پروفایل پی اس فورتان رمز بگذارید تا هر کسی اجازه ورود به آن را نداشته باشد و از دست‌کاری کردن فایل‌های ذخیره شما بدون اجازه گرفتن جلوگیری شود، لازم است مراحل را به ترتیب طی کنید. مراحلی که باید رعایت شود شامل موارد زیر هستند:

[elementor-template id=”5167″]

مرحله اول

برای رمزگذاری روی پی اس فور، ابتدا باید با پروفایل خود وارد کنسول شوید سپس با فشردن کلید بالا در قسمت نوار افقی، به قسمت تنظیمات بروید.

رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

 

مرحله دوم

بعد از اینکه به تنظیمات دستگاه وارد شدید، گزینه Login Setting را انتخاب کنید.

رمز گذاشتن روی ps4

 

مرحله سوم

در این مرحله صفحه‌ای بالا می‌آید و شما باید “Login Passcode Management” را بزنید و کلمه عبوری انتخاب کنید که دارای ۴ کاراکتر باشد. این کاراکترها باید به صورت عدد و رقم باشند. بعد از انتخاب اعداد مورد نظر، ارقام را توسط کلیدهای کنترلر وارد کنید.

آموزش رمز گذاشتن روی ps4

 

مرحله چهارم

بعد از اینکه یک بار دیگر پسورد انتخابی شما را وارد کردید و گزینه تایید را زدید هر بار که می‌خواهید به پروفایل خود وارد شوید لازم است کلمه عبور را وارد کنید.

آموزش رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

 

 

چند نکته که باید در مورد قرار دادن رمز عبور روی پی اس فور بدانید

همان‌گونه که مشاهده کردید به راحتی در چهار مرحله می‌توانیم روی PS4 رمز قرار دهیم. در این قسمت به نکاتی اشاره می‌کنیم که شاید برای شما هم کاربرد داشته باشد.

[elementor-template id=”5167″]

نکته اول

اگر تمایل دارید کلمه عبور را تغییر دهید یا حذف کنید ابتدا باید به منظور تعویض کلمه عبور و یا حذف آن باید به Settings > Login Settings > Login Passcode Management وارد شوید و از گزینه‌های “Change Login Passcode” یا “Delete Login Passcode” استفاده کنید.

 

آموزش رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

رمزگذاری روی پی اس فور

رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

آموزش رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

رمز گذاشتن روی پی اس فور

آموزش رمز گذاشتن روی پی اس فور

 

نکته دوم

اگر از چند پروفایل برای کنسول استفاده می‌کنید باید برای همه پروفایل‌ها رمز بگذارید. برای اینکه کارتان راحت‌تر شود می‌توانید کلید “PlayStation” را چند لحظه پایین نگه دارید و از بین گزینه‌های منو، گزینه “Switch User” را بزنید.

[elementor-template id=”5167″]

چه کار کنیم که برای هر بار ورود نیاز به ساختن پروفایل جدید نباشد؟

در مطلب بالا مراحل قرار دادن رمز عبور برای پلی استیشن 4 را توضیح دادیم؛ اما حتی با گذاشتن رمز، فرد می‌تواند با روشن کردن دسته کنسول یک پروفایل جدید درست کند و به آن ورود پیدا کند که برای این مشکل هم راهی وجود دارد. به این ترتیب که می‌توانید به زیر منوی کنترل والدین (Parental Controls) رفته و در منویی که ظاهر می‌شود گزینه “PS4 System Restrictions” را بزنید. پس از این مرحله از کاربر درخواست پین کد می‌شود. وقتی برای اولین بار می‌خواهید این کد را بزنید کد 0000 را وارد کنید و پس از وارد کردن کد، گزینه “New User Creation and Guest Login” را زده و برای تغییر حالت آن گزینه “Not Allowed” را بزنید. به این صورت هر کسی که اولین بار از دستگاه کنسول شما استفاده می‌کند و پروفایل جدید می‌سازد باید پین کد را هم وارد کند تا بتواند وارد کنسول شود. شما می‌توانید برای تغییر دادن پین کد پیش‌فرض و کد مورد نظر هم از قسمت “Parental Controls” کد جدید را وارد و تایید کنید.

رمزگذاری روی پی اس فور

رمز گذاشتن روی پلی استیشن 4

آموزش رمز گذاشتن روی ps4

رمز گذاشتن روی پی اس فورآموزش رمز گذاشتن روی پی اس فور

 

سخن پایانی

پی اس فور از دستگاه‌هایی است که امروزه مانند لپ تاپ و گوشی همراه، بچه‌ها را سرگرم می‌کند. حتی برخی از بزرگترها هم به این بازی علاقه خاصی نشان می‌دهند و همراه با بچه‌ها بازی می‌کنند. اما گاهی دوست نداریم کسی بدون اجازه ما وارد بازی‌ها و اطلاعات ذخیره شده در آن  شود، به همین دلیل امروز روشی را آموزش دادیم تا بتوانید با کمک آن بعد از نصب بازی ps4 روی پی اس فور یا به اصطلاح کنسول بازی پلی استیشن ۴ رمز بگذارید و اجازه ندهید که کسی بدون اجازه از اطلاعات آن آگاه شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا به وب‌سایت دیاکوگیم سر بزنید و همچنین از خدمات ما نظیر نصب بازی کپی خور ps4 و تعمیر دسته ps4 بهره ببرید. اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

[elementor-template id=”5167″]