ایکس باکس 360 جیتگ شده چیست؟

ایکس باکس 360 جیتگ شده چیست؟

بازی‌های رایانه‌ای به عنوان بهترین سرگرمی معرفی می‌شوند که شما می‌توانید امروزه آنها را به شکل‌های مختلف اجرا کنید. کنسول های بازی مهمترین ابزار برای این کار هستند که بطور کلی می‌توان اذعان داشت که کمپانی‌های Sony و Microsoft با کنسول‌های قدرتمند خود تحت عناوین PlayStation و Xbox، انحصار این صنعت را در دست دارند. کنسول‌های قدیمی‌تر مایکروسافت با نام Xbox 360، برای آسان‌تر شدن نصب بازی ایکس باکس 360 بر روی آن و افزایش قابلیت‌های این کنسول، جیتگ می‌شود.

اما جیتگ چیست؟ با جیتگ کردن ایکس باکس 360 می‌توانید بدون دیسک به بازی کردن ادامه دهید. در این شرایط تمام بازی‌های کنسول از هارد اجرا می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ایکس باکس جیتگ شده و مزایا و معایب آن آشنا کنیم؛‌ پس ما با همراه باشید.

 

ایکس باکس 360 جیتگ شده چیست؟

جیتگ چیست؟ 

جیتگ سیستمی است که روی مادربرد دستگاه ایکس باکس 360 اجرا می‌گردد تا قابلیت‌های بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد. با این نرم افزار شما امکان بکاپ‌گیری بازی‌های هادر دیسک را دارید و می‌توانید همیشه از آن‌ها استفاده کنید. این سیستم بیشتر روی کنسول‌های بازی قابل اجرا است؛ چراکه کنسول دارای مادربرد و هادر دیسک می‌باشد. در این شرایط شما می‌توانید بازی را روی هارد انجام دهید و دیگر نیازی به دیسک اصلی بازی ندارید. جی تگ باعث می‌شود تا دیسک‌های بازی بدون هیچ آسیبی نگه داری شوند.‌

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

جیتگ یک واسطه بین شما و کنسول بازی است که بتوانید بدون دیسک بازی گیم را از طریق سیستم سخت افزاری اجرا کنید. JTAG بر روی کنسول بازی 360 قابل اجرا بوده و مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از دستگاه جیتگ روی کنسول بازی قابلیت‌های آن را بیشتر کرده و باعث شده تا شما بتوانید بازی‌ها را با کیفیت بالا انجام دهید. جیتگک کردن ایکس باکس روی مادربرد تاثیر گذاشته و فرآیندهای پیچیده‌ای را روی آن اعمال می‌‌کند.

با جیتگ کردن xbox 360 شما می‌توانید با سرعت بالاتر از کنسول بازی استفاده کنید. بکاپ‌گیری از بازی‌های روی هارد دیسک آن هم به کمک جیتگ باعث شده تا شما هیچ وقت و در هیچ شرایطی بازی‌ها را از دست ندهید و همیشه به آنها دسترسی داشته باشید. در واقع جیتگ مشکل پاک و حذف شدن بازی‌ها از روی هارد را تا حد زیادی برطرف کرده است. وقتی به کمک جیتگ بازی را روی هارد دستگاه انجام می‌دهید دیگر نیازی به دیسک اصلی بازی ندارید.

 

جیتگ کردن ایکس باکس 360

 

جیتگ کردن ایکس باکس 360

جیتگ کردن ایکس باکس 360 نه تنها قابلیت‌های این دستگاه را بیشتر کرده بلکه باعث شده تا شما بتوانید بدون نیاز به دیسک بازی‌ها را روی هارد دنبال کنید. ایکس باکس 360 برای نصب جیتگ یک انتخاب عالی بوده چون بهترین عکس‌العمل را نشان می‌دهد. جیتگ روی مادربرد دستگاه ایکس باکس تاثیر می‌گذارد و این امکان را به سیستم می‌دهد تا تمام بازی‌های درون هارد را در حافظه خود ذخیره کند و با بکاپ‌گیری به بهترین شکل از فایل اصلی بازی‌ها محافظت کند.

اجرا شدن بازی‌ها روی هارد نه تنها سرعت گیم‌ها را بیشتر می‌کند، بلکه نگرانی فرد را از حذف شدن ناگهانی بازی کاهش می‌دهد. اجرای بازی از روی دیسک زمان‌بر بوده و برای انتخاب بازی‌های مختلف شما باید مدام دیسک را درون مادربرد جابجا کنید اما جیتگ کار را برای شما آسان‌تر کرده و با بکاپ‌گیری از بازی‌ها این امکان را به شما داده تا در کمترین زمان بازی انتخابی خود را به صورت کاملا مستقیم از روی هارد اجرا کنید. با جیتگ کردن تمام بازی‌های موجود در کنسول به خوبی اجرا می‌شوند و هیچ‌گونه محدودیتی هم ندارد.

جیتگ کردن هم اصول خاص خود را دارد و نمی‌توان آن را روی هر دستگاهی اجرا کرد. تنها ایکس باکس 360 است که با جیتگ کردن عملکرد بهتری پیدا می‌کند. جیتگ کردن بهترین سیستم برای کنسول‌های بازی بوده که امروزه از آن استقبال زیادی شده است. انتقال بازی‌ها از روی دیسک به روی هارد سرعت اجرای بازی را بیشتر کرده و لذت شما را از بازی کردن دو چندان می‌کند. دوست‌داران ‌‌بازی‌های رایانه‌ای با جیتگ کردن ایکس باکس می‌توانند سال‌های زیادی دیسک‌های بازی را نزد خود داشته باشند.

 

جیتگ کردن ایکس باکس 360

 

جی تگ یا JTAG چیست؟

جیتگ یا JTAG کردن یک تکنیک خاص بوده که به صورت مخفیانه بر روی کنسول‌های بازی اجرا می‌شود. مادربرد قطعه‌ای است که امکان جیتگ کردن آن وجود دارد. با جیتگ کردن کارایی سیستم به طور کامل تغییر پیدا می‌کند. اجرای این تکنیک فنی توسط برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خاصی صورت می‌گیرد. بکاپ‌گیری در این دستگاه کاملا دقیق بوده و بازی به خوبی در حافظه سیستم ثبت می‌شود تا شما هنگام بازی نیازی به دیسک آن نداشته‌باشید بلکه از داخل هارد به راحتی و در کمترین زمان آن را اجرا کنید.

این فرآیند شما را به دیسک بازی بی‌نیاز کرده و قابایت‌های مختلف این سیستم را پیش روی شما قرار می‌دهد‌. جیتگ کردن تنها روی سیستم‌های خاصی قابل اجرا بوده و ایکس باکس همیشه بهترین جوابدهی را دارد. اجرای بازی از روی هارد و بدون نیاز به دیسک مهمترین مزیت استفاده از جیتگ است. با این فرآیند تمام بازی‌ها روی هارد نصب می‌شوند و حتی زمانی که شما دیسک بازی را درون کنسول قرار نداده‌اید مجدد بازی اجرا خواهد شد. این یک برنامه نرم‌افزاری ساده است که امکانات بروز و پیشرفته‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد.

جیتگ کردن گیم مورد نظر شما را بدون دیسک اجرا کرده و با بکاپ‌گیری توانسته قابلیت‌های بیشتری را پیش روی شما قرار دهد. این کار با اجرای کدهای ساده صورت می‌گیرد و سرعت سیستم به قدری زیاد است که شما تعویض دیسک‌ها را درون هارد به هیچ وجه احساس نمی‌کنید. با جیتگ کردن امکان تغییرات روی بازی‌ها وجود دارد و این می‌تواند شرایط بازی را برای شما بهتر کند. با این روش برخی بازی‌ها به صورت رایگان اجرا می‌شوند و این می‌تواند هزینه‌ها را برای شما تا حد زیادی کاهش دهد. با این روش امکان راه‌انداری دستگاه بدون درایو وجود دارد و بازی‌ها از روی هارد داخلی اجرا می‌شوند.

 

JTAG چیست؟

 

مزایا و معایب جیتگ کردن ایکس باکس 360

جیتگ کردن ایکس باکس 360 در کنار مزایا، معایبی هم به همراه دارد که در زیر به صورت مجزا به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

مزایای جیتگ کردن ایکس باکس 360

 • اولین و مهمترین مزیت این فرآیند اجرا کردن بازی‌ها بدون نیاز به دیسک و تنها با هارد دستگاه است. در این شرایط دیگر نیازی نیست تا شما برای انجام هر بازی مجدد دیسک آن را درون دستگاه قرار دهید؛ بلکه جیتگ با بکاپ‌گیری شرایط را برای شما آسان‌تر می‌کند.
 • قبل از جیتگ کردن شما باید بابت خرید هر بازی هرینه‌ای را پرداخت کنید اما با جیتگ کردن دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های خرید نیست بلکه آنها در حافظه سیستم به خوبی ذخیره و بکاپ‌گیری می‌شوند.
 • مزیت دیگری که جیتگ کردن دارد امکان استفاده از DLC آن هم بدون نیاز به خرید آن است. چون جیتگ این قابلیت‌ها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • در جیتگ آواتار‌های مختلفی وجود دارد و دسترسی شما به آنها کاملا رایگان است پس دیگر نیازی نیست که برای خريد آواتار هم هزینه کنید.
 • هر گونه قابلیتی که هارد دارد با جیتگ کردن درون کنسول مورد دسترسی قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به صورت مستقیم از طریق خود هارد تمام بازی‌ها را اجرا کنید.
 • مزیت دیگری که در جیتگ کردن به خوبی خود را نشان‌ می‌دهد، اجرای تمام امولاتورهای نینتند، سگا، پلی استیشن ۱ و… است و در این زمان شما‌ می‌توانید از حداکثر امکانات کنسول بازی استفاده کنید.
 • مدهای بازی با جیتگ کردن به راحتی اجرا و حتی تغییر پیدا می‌کنند و شما با این روش می‌توانید کنترل خوبی روی آن‌ها داشته باشید و مدها را متناسب با نیاز خود درون سیستم تغییر دهید.
 • Freestyle dash جز امکانات بروزی هستند که با جیتگ کردن روی دستگاه نصب می‌شوند.
 • با جیتگ کردن این امکان در دسترس شما قرار می‌‌گیرد که منطقه درون سیستم را به راحتی تغییر دهید و یا ویرایش‌هایی روی آن داشته باشید.

 

معایب جیتگ کردن ایکس باکس

 • قطعا خرید جیتگ خود یک هزینه جداگانه‌ای دارد و شما باید هزینه‌ای را برای اين کار صرف کنید. این هزینه حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده و ممکن است برخی افراد توان مالی برای خرید آن را نداشته باشند.
 • اگر دستگاه به Xbox Live متصل گردد به سرعت بن می شود.

مزایای که برای جیتگ کردن ذکر کردیم به قدری زیاد است که شما این ۲ عیب کمتر دیده می‌شود و به دلیل همین مزیت‌های فراوان است که مردم از این دستگاه استقبال زیادی کرده‌اند.

 

جیتگ کردن ایکس باکس

 

آموزش جیتگ کردن ایکس باکس 360

جیتگ کردن ایکس باکس 360یک کار کاملا تخصصی بوده و هر کس قادر به انجام آن نیست و فرد باید در حوزه بازی‌های یارانه‌ای و کنسول‌ها مهارت و اطلاعات کافی داشته باشد. ما در این آموزش سعی داریم تا ابتدا شما را با شرایط جیتگ کردن آشنا کنیم‌. جیتگ کردن بیشتر روی کنسول‌های قدیمی جواب می‌دهد و قبل از شروع کار باید ابتدا تنظیمات جیتگ را مشاهده کنید تا مطمئن شوید که این فرآیند روی سیستم جواب می‌دهد یا خیر. اگر کنسول قابلیت نصب جیتگ را داشته باشد تمام مراحل نصب به صورت دقیق طی می‌شود.

قبل از جیتگ کردن کنسول باید به ۲ نکته و معیار مهم توجه کنید:

 • اول اینکه کنسول‌هایی که قبل از سال ۲۰۰۹ ساخته شده‌اند، برای این کار بهترین گزینه‌ هستند؛ بنابراین شما باید به تاریخ تولید کنسول توجه کنید. تاریخ تولید همیشه پشت کنسول نوشته شده است.
 • پایین بودن سطح داشبورد از ۷۳۷۱ باعث می‌شود تا به جیتگ واکنش بهتری نشان دهد.

زمانی که کنسول را به تلویزیون متصل می‌کنید تنظیماتی دارد که شما با چک کردن آنها می‌توانید به راحتی جیتگ کردن را انجام دهید. ایکس باکس خود را روشن کنید و به تنظیمات کنسول بروید. جیتگ کردن یک فرآیند پیچیده نرم افزاری و سخت افزاری بوده و امکان بکاپ‌گیری از دیسک را فراهم می‌کند. حافظه‌ای که این سیستم دارد باعث شده تا تمام بازی‌ها روی هارد ذخیره شوند و هنگام اجرا شما می‌توانید به راحتی آنها را انتخاب کنید. نصب جیتگ به صورت نرم‌افزاری از طرف ماکروسافت پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید به صورت‌افزاری هم آن را روی کنسول اجرا کنید که در چنین شرایطی نیاز به یک سری قطعات دارید.

 

جیتگ ایکس باکس 360

 

نحوه JTAG کردن ایکس باکس 360

همانطور که در قسمت بالا هم به این موضوع اشاره کردیم جیتگ کردن به صورت نرم افزاری و سخت افزاری قابل اجرا بوده و شما‌ می‌توانید بر اساس شرایط خود یکی از روش‌ها را انتخاب کنید. جیتگ کردن یک پروسه فنی و کاملا حساس است و کوچکترین مشکلی در نصب آن مانع از اجرای صحیح بازی‌ها در کنسول می‌شود. این کار بهتر است زیر نظر کارشناسان مجرب صورت بگیرد. آنها می‌توانند طبق مراحل زیر به راحتی دستگاه کنسول ایکس باکس را جیتگ کنند: 

 1. در اولین مرحله شما باید کنسول را روشن و برنامه‌های آن را به طور کامل باز کنید.
 2. برد دستگاه ایکس باکس باید از آن خارج شود تا بتوان تغییرات را روی آن اعمال کرد.
 3. ناند ریدر از دستگاه‌های جیتگ بوده که به کنسول متصل می‌شود تا بتواند تغییرات را اعمال کند.
 4. در این مرحله شما باید آداپتور و یا پاور را به دستگاه متصل کنید تا انرژی مورد نیاز را دریافت کند و وسط کار خاموش نشود.
 5. بعد از آن کارشناس از طریق دستگاه مربوطه نرم افزار J-RUNNER را اجرا می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند تغییراتی را اعمال کند.
 6. در این مرحله در بخش Reads نرم افزار شما باید دفعات خواندن ناند را مشخص کنید.
 7. برای اینکه دستگاه جیتگ بتواند کنسول را شناسایی کند دکمه Read Nand فشرده می‌شود و همزمان فرآیندی صورت می‌گیرد.
 8. در این مرحله خواندن فایل ECC شروع می‌شود.
 9. در این مرحله باید برد کول رانر را به طور کامل فلش کنید.
 10. برد به کنسول متصل و درون یک قاب فلزی قرار می‌گیرد. تمام بخش‌های برد توسط پیچ به دستگاه اتصال پیدا می‌کند.
 11. در این زمان کارشناس ایکس باکس را روشن کرده و صفحه‌ای به نام xell را مشاهده می‌کند.
 12. مشخصاتی که در صفحه ظاهر شده مربوط به دستگاه کنسول است که باید یادداشت گردد.
 13. در این مرحله ایکس باکس خاموش و مجدد روشن می‌شود تا برخی برنامه‌ها برای آن تعریف گردد.
 14. در مرحله آخر تمام قسمت‌های کنسول را چک کرده تا مشکلی نداشته باشد.

 

JTAG کردن ایکس باکس 360

 

جمع بندی

 طبق گفته‌های بالا می‌توانیم به این جمع‌بندی برسیم که کنسول‌های بازی را می‌توان با ترفندهای جدیدی بروزرسانی کرد و از امکانات جدیدی که دارند نهایت استفاده را برد. جیتگ کردن کنسول ایکس باکس 360 نه تنها قابلیت‌های دستگاه را بیشتر می‌کند بلکه باعث شده تا بازی‌ها بدون وجود دیسک و با سرعت و قدرت بالایی اجرا شوند. اگر چه امکان اتصال شما به لایو وجود ندارد اما می‌توانید از دیسک‌های بازی محافظت کرده و مانع از خراب شدن آن‌ها شوید. در فروشگاه دیاکوگیم، جیتگ کردن توسط کارشناسان صورت می‌گیرد و در نهایت کار با دقت بالا و به صورت کاملا کاربردی انجام می‌شود. اگر در خصوص کنسول ایکس باکس360 سوالی دارید با کارشناسان ما در دیاکوگیم ارتباط برقرار کنید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

چطور میتونم کمکتون کنم ؟