راهنمای کامل تنظیمات بازی horizon forbidden west

راهنمای کامل تنظیمات بازی horizon forbidden west

تنظیمات بازی horizon forbidden west به شما کمک می‌کند تا تجربه قابل قبولی از بازی را به دست آورید. بازی مورد نظر جزء پرطرفدارترین بازی‌هایی شناخته می‌شود که برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه شده و میزان هیجان آن به مراتب بسیار بالا است. تنظیمات بازی برای آسان‌تر شدن فرایند بازی به بازیکن کمک می‌کند. ماجراجویی‌های الوی تمامی ندارد و باید به درستی از مراحل مختلف عبور کند، عبور از این مراحل قطعاً با تنظیمات درست و کارآمد بازی امکان‌پذیر خواهد بود. نکته‌ی جالب توجهی که در مورد این بازی وجود دارد این است که هورایزن فوربیدن وست در لیست بهترین بازی های PS5 جای می‌گیرد و موفق شد توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند.

 

تنظیمات بازی horizon forbidden west

تنظیمات بازی horizon forbidden west

 

تنظیمات بخش Waypoint Pathfinding

بازیکن، الوی را در حالت Open World کنترل می‌کند که به این حالت جهان باز می‌گویند. برای یافتن مسیر در بخش Accessibility باید قسمت Waypoint Pathfinding را بیابید. سپس با 2 حالت Explorer و Guided روبرو خواهید شد که در حالت Explorer در HUD بازی مقصد نهایی را مشاهده می‌کنید. در صورتی که توسط حالت Guided با سرعت بیشتری می‌توانید مسیر بازی را انتخاب کنید.

تنظیمات بازی هورایزن فوربیدن وست

تنظیمات بخش Mount Follows Road

تنظیمات بازی هورایزن فوربیدن وست در بخش Mount Follows Road را نیز باید جدی بگیرید. دکمه X در ایکس باکس و یا مربع در پلی استیشن کارایی خود را در این بخش به نمایش می‌گذارد. معمولاً Mount Follows Road به شما کمک می‌کند که از الوی بخواهید خود به تنهایی مسیر را برای چند لحظه ادامه دهد. البته نباید تمام فرایند بازی را به الوی بسپارید؛ چرا که احتمال سررسیدن دشمنان بسیار زیاد است.

 

تنظیمات horizon forbidden west

 

قابلیت Auto Heal

Auto Heal یک قابلیت منحصر به فرد است.درمان بعد از بازی می‌تواند مسئله بسیار مهمی باشد که قابلیت Auto Heal اگر در منو تنظیمات فعال باشد، می‌تواند زمانی که سلامتی بازیکن از 50% کمتر است، همه چیز را به الوی بسپارد. فراموش نکنید که در بازی آسیب دیدن نیز یک مسئله بسیار معمول و عادی است که باید راه درمان بعد از حمله و آسیب را بلد باشید.

 

تنظیمات بازی horizon forbidden west

 

انتخاب زمان اسلحه

هنگام انتخاب سلاح، زمان کمی کند خواهد شد. در تنظیمات هورایزن فوربیدن وست مقدار Slow یا Slowest را می‌توانید انتخاب کنید. چنانچه تنظیمات را روی حالت None قرار دهید، همه چیز در یک‌چشم به هم زدن انجام می‌پذیرد. برای بازیکنانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند، طبیعتاً حالت None بهترین گزینه است.

تنظیمات هورایزن فوربیدن وست

کنترل‌های حسگر حرکت

کنترل‌های حسگر حرکت در این بازی نیز وجود دارند که دقت در هدف‌گیری و تیراندازی با کنترل‌های حسگر حرکت امکان‌پذیر است. Dead Zone در تنظیمات بازی horizon forbidden west وجود دارد که به جوی استیک‌ها اشاره می‌کند. ناگفته نماند که در کنار Dead Zone نیز جهت تنظیم کردن حساسیت حرکت هم می‌توان از اسلایدر‌ استفاده کرد. این تنظیمات به شما کمک می‌کنند تا سلاح‌های خود را به سرعت جابه‌جا کرده و یا به تغییر عملکرد جوی استیک‌ها بپردازید.

 

تنظیمات بازی هورایزن فوربیدن وست

 

لرزش‌های تطبیق‌پذیر

شما در پلی استیشن 5 می‌توانید از لرزش‌های تطبیق‌پذیر استفاده کنید؛ چراکه تنظیماتی وجود دارد که بازیکن قادر باشد ارتعاش را در حالت‌های سینماتیک، پیمایش، مبارزات و رابط کاربری با شدت دلخواه تنظیم کند. همچنین غیرفعال کردن لرزش‌های تطبیق‌پذیر در زمان استفاده از سلاح‌ها را نباید نادیده بگیرید. این تنظیمات در قسمت تنظیمات دستیار گیم‌پلی وجود دارد.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

تنظیمات خودکار

چنانچه به بخش تنظیمات دستیار گیم‌پلی مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که با فعال شدن Weapon Wheel سرعت بازی کاهش پیدا خواهد کرد یا حتی می‌توانید از Aim Assist برای این کار استفاده کنید. ناگفته نماند که مدت‌زمان تمرکز را به 2 صورت می‌توان تنظیم کرد. در صورت 1 آن را افزایش می‌دهید و در صورت 2 به تنظیم خودکار فکر می‌کنید.

Auto Sprint، Auto Heal و Auto Shieldwing نیز جزء تنظیمات خودکار این بازی هستند. شما برای عدم استفاده از فوکوس در زمان بالا رفتن می‌توانید از گزینه Climbing Annotations Always On استفاده کنید. البته این نکته را به خاطر بسپارید که تنها برخی از تنظیمات خودکار ممکن است در سطوح دشوار بازی کارایی خود را به نمایش بگذارند.

 

تنظیمات بازی horizon forbidden west

 

قابلیت Lure و Silent Strike

این دو قابلیت در تنظیمات بازی horizon forbidden west قابلیت بسیار مهم به شمار می‌آیند. به این دلیل که تنها با فعال کردن این دو می‌توانید به کشتن ربات‌های کوچک مطمئن باشید. Lure قابلیتی است که از طریق سوت زدن، دشمن را به سمت شما فرا می‌خواند و سپس قابلیت Silent Strike به نابودی دشمن می‌پردازد. برای جذب سریع دشمن و نابودی صددرصدی نباید این 2 قابلیت را از یاد ببرید.

 

تنظیمات بازی horizon forbidden west

 

راهنمای بازی horizon forbidden west

نکات، ترفند و تکنیک‌‎هایی وجود دارد که می‌تواند شما را در فضای رقابت بازی horizon forbidden west به پیروزی برساند. این بازی متنوع‌ترین ربات‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد و این یعنی باید از روش‌های متفاوتی برای از بین بردن هرکدام استفاده کنید. ابزاری مانند Focus می‌تواند برای تحلیل و بررسی ربات مورد نظر بسیار مفید باشد.

برای مشاهده جزئیات ماشین می‌توانید از صفحه Menu کمک بگیرید که با فشردن دسته از روی تاچ پد این صفحه ظاهر خواهد شد. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر ضربه به محفظه روی ماشین به آسیبی بسیار شدیدی منجر شود، قطعاً این به نفع شما است.

عملکرد مخفیانه در مقابل Thunderjaw زمانی مؤثر خواهد بود که بتوانید دستگاه اسکنر او را جدا کنید. به همین دلیل، جداسازی اجزاء یکی از موارد کلیدی و مهم در بازی horizon forbidden west به شمار می‌آید. فعال کردن Auto Heal در منوی تنظیمات می‌تواند وضعیت سلامتی الوی را بررسی کند. در تنظیمات Accessibility فعال کردن Easy Loot قطعاً به نفع شماست که در زمان نابودی ماشین مورد نظر، اجزای آن سالم باقی بمانند.

تقویت‌کننده‌های Valor surges را فراموش نکنید تا همیشه قدرت خود را بتوانید بروز نگه دارید. تنها به تغییر Valor surges‌ نیندیشید، بلکه باید به سلاح و تجهیزات خود هم توجه کنید. به این دلیل که هر موقعیتی صد درصد به روش دفاعی و حمله متفاوتی نیاز دارد.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

·       اهمیت روشن کردن Focus

پیدا کردن Focus را در ابتدای بازی از یاد نبرید که یکی از ابزارهای اصلی شما در بازی خواهد بود. کافی است کلید R3 را بفشارید تا با یک‌شکل دایره‌ای بنفش‌رنگ روبرو شوید و به تگ کردن دشمنان بتوانید اقدام کنید. ردیابی دشمنان نیز بعد از غیرفعال کردن Focus امکان‌پذیر است. در تنظیمات بازیhorizon forbidden west تگ کردن دشمن یک امر مهم و حیاتی به شمار می‌آید. Focus به شما این امکان را می‌دهد تا به مشاهده پشت دیوارها بپردازید تا برای پوشش دهی فواصل بعد از دنبال کردن مسیرگشت دشمنان مشغول شوید و توصیه ما این است که در زمان ورود به مکانی که تعداد دشمن بالاست، فوکوس خود را روشن نگه دارید. برای اینکه متوجه شوید از چه عنصری باید استفاده کنید، باید دشمن را از طریق فوکوس اسکن کنید.

 

·       راهنمای جهت‌یابی

برای اینکه بتوانید در جهان بازی جهت‌ها را به درستی تشخیص دهید، از ابزارهای ناوبری استفاده کنید. در این حالت بازیکن این اختیار را دارد که میزان دریافت راهنمایی‌های لازم را برای تشخیص مسیر انتخاب کند. گزینه‌ای به نام Mount Follows Road در تنظیمات بازی Horizon forbidden west وجود دارد که برای سفرهای طولانی به کار می‌آید.

 

تنظیمات بازی horizon forbidden west

 

·       وضعیت دشمن

به آیکن‌های بالای سر دشمنان خود توجه کنید. نبود علامت‌هایی نظیر ؟ و ! به این معنی است که ربات هنوز متوجه حضور شما نشده است. وضعیت زرد دشمن به شما این امید را می‌دهد که به نابودی او بیندیشید. وضعیت قرمز دشمن به شما یادآوری می‌کند که بهتر است پنهان شوید و بهتر است وضعیت چندین دشمن در کنار یکدیگر برای استفاده از گزینه Silent Strike غنیمت بشمارید و به نابودی آن‌ها بپردازید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

سخن پایانی

در این مقاله از سری مقاله‌های آموزشی دیاکوگیم، سعی کردم تنظیمات horizon forbidden west را بطور کامل مورد بررسی قرار دهیم. هر آیتمی در بازی نیازمند دقت و به مرور زمان تبحر بازیکن است. معرفی قابلیت‌های بازی به بازیکن کمک می‌کند که مراحل را بسیار آسان‌تر پشت سر بگذارد. به هر حال بازی‌های این‌چنینی زمانی جذابیت خود را به نمایش می‌گذارند که بازیکن آشنایی کامل با فضای بازی داشته باشد و بتواند از کلیه امکانات به نحو احسن استفاده کند. راهنمای بازی نیز برای آن دسته که تجربه کافی برای انجام این بازی ندارند، قطعاً می‌تواند بسیار کارساز باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که هرنوع بازی شگرد و تکنیک خاص خود را می‌طلبد که شما را مجبور به بررسی تنظیمات بازی می‌کند.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟