چگونه بازی پی اس فور را حذف کنیم؟

چگونه بازی PS4 را حذف کنیم؟

کنسول PS4، به خصوص در نمونه‌های اولیه و ابتدایی، از میزان حافظه زیادی بهره نمی‌برد و فضای ذخیره سازی نسبتا محدودی را در اختیار کاربر می‌گذاشت. نسل اولیه کنسول پلی استیشن 4، 500 گیگابایت حافظه داخلی را دارا بود که مقدار قابل توجهی از آن، توسط سیستم و به طور پیش فرض اشغال شده بود. پس از نصب بازی PS4 و تمام کردن بازی، ممکن است دیگر نیازی به آن نداشته باشید و در صورتی که فکری برای آن نکنید، حجم زیادی از حافظه‌ی دستگاه را می‌گیرد و دست شما را برای نصب بازی های جدید و لذت بردن از آن‌ها می‌بندد. در چنین شرایطی، حذف بازی از روی PS4 بهترین گزینه‌ی پیش رو خواهد بود.

 

حذف بازی PS4

 

برای حذف بازی‌ها از روی این کنسول پرطرفدار، به سه طریق مختلف می‌توانید اقدام کنید که در ادامه، بطور کامل به شرح روش‌ های حذف بازی از PS4 خواهیم پرداخت.

روش حذف بازی PS4

1-حذف بازی PS4 از صفحه اصلی

ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین روش حذف بازی از روی پی اس فور، انجام این کار از روی صفحه اصلی است. برای این منظور، پس از بوت شدن PS4، روی بازی‌هایی که روی صفحه اصلی نمایش داده می‌شوند اسکرول کرده و هرکدام را که می‌خواهید Delete کنید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

1-روی بازی مورد نظر رفته و دکمه Options را بزنید.

2-گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

3-یک صفحه‌ی جدید باز خواهد شد که پیغامی تحت این عنوان در آن نمایش داده می‌شود: “بازی حذف خواهد شد اما می‌توانید آن را مجددا از کتابخانه دانلود کنید.” روی گزینه OK کلیک کنید.

حذف بازی PS4

4-بعد از چند ثانیه، بازی مورد نظر حذف خواهد شد.

 

بازی شما پاک شد؛ این تمام کاری بود که باید انجام می‌دادید. این روش، ساده‌ترین روش حذف بازی PS4 بود اما تنها برای بازی‌هایی که زیاد آن‌ها را بازی می‌کنید و در صفحه اصلی کنسول شما نمایش داده می‌شوند کاربرد دارد. برای حذف بازی‌هایی که روی صفحه اصلی نیستند، باید از روش های بعدی استفاده کنید.

 


 

2-حذف بازی PS4 از کتابخانه یا Library

تمام بازی‌هایی که روی پلی استیشن 4 خود دارید، حتی آن دسته از بازی‌هایی که روی سیستم نصب نمی‌باشند، در قسمت Library بطور کامل نشان داده می‌شوند. برای حذف بازی پلی استیشن 4 از طریق این قسمت نیز می‌توانید اقدام کنید. برای انجام این کار:

 

1-در صفحه اصلی کنسول، به سمت راست اسکرول کنید. آخرین گزینه‌ای که مشاهده می‌کنید، گزینه‌ای تحت عنوان Start خواهد بود که شما را به قسمت Library هدایت می‌کند.

حذف بازی PS4

2-پس از وارد شدن به این بخش، به سمت پایین اسکرول کنید و در زیر ستون This PS4، گزینه Games را انتخاب کنید. در این بخش، تمام بازی‌های موجود روی پلی استیشن را مشاهده می‌کنید.

حذف بازی PS4

3-روی بازی که می‌خواهید آن را پاک کنید رفته و دکمه Options را فشار دهید. در منویی که در سمت راست باز می‌شود، گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

4-در پنجره‌ ی جدیدی که باز می‌شود، باید حذف بازی PS4 را تأیید کنید. گزینه OK را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

پس از انجام این مراحل، بازی از روی دستگاه شما حذف می‌شود و به همین سادگی، میزان زیادی از حافظه کنسول خود را خالی کردید.

 


 

3-حذف بازی PS4 از حافظه دستگاه System Storage

گاهی پیش می‌آید که نیاز داشته باشید فضای حافظه پلی استیشن خود را کمی آزاد کنید، اما بازی یا برنامه خاصی مد نظرتان نیست. در این حالت، مراجعه به بخش Storage دستگاه بهترین راهکار خواهد بود؛ چراکه در این قسمت، تمامی برنامه‌ها و بازی‌هایی که حافظه کنسول را اشغال کرده‌اند با جزئیات نمایش داده خواهند شد.

 

1-در صفحه‌ی اصلی کنسول، به سمت بالا اسکرول کرده و گزینه Settings را پیدا و انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

2-در صفحه‌ای که باز می‌شود، به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه Storage را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

3-گزینه System Storage را انتخاب کنید. در صورتی که از حافظه خارجی(External Hard) برای کنسول استفاده کنید، گزینه دیگری نیز برای انتخاب هارد وجود خواهد داشت که می‌توانید اطلاعات موجود روی آن را نیز حذف کنید.

حذف بازی PS4

4-گزینه Applications را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

5-در این صفحه، تمامی برنامه‌ها و بازی‌هایی که روی کنسول سونی پلی استیشن نصب می‌باشند را می‌توانید مشاهده کنید. دکمه Options را بزنید. با انتخاب گزینه Sort by و تنظیم آن روی Size، لیست همه برنا‌مه‌ها و بازی‌ها به ترتیب سایز(بزرگ به کوچک) برای شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید هرکدام را که می‌خواهید، انتخاب و حذف کنید.

حذف بازی PS4

6-روی بازی یا برنامه‌ای که قصد حذف آن را دارید اسکرول کرده، دکمه Options را فشار داده و گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

7-شما همچنین می‌توانید چندین بازی یا برنامه را انتخاب کرده و بصورت یکجا، اقدام به حذف آن‌ها نمایید. پس از انتخاب تمامی موارد مورد نظر، گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف بازی PS4

8-در این صفحه از شما خواسته می‌شود که حذف بازی یا برنامه را تأیید کنید. گزینه OK را بزنید.

 

و تمام! عملیات حذف بازی PS4 با موفقیت انجام شد. این روش، بهترین گزینه برای حذف دسته جمعی می‌باشد و تاثیر بسزایی در صرفه جویی زمان شما خواهد داشت.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

ذخیره دیتای بازی پیش از حذف کردن آن

ممکن است قبل از حذف بازی از روی PS4 و آزادسازی فضای ذخیره‌سازی، اطلاعات ذخیره شده بازی مانند مراحل، کاستوم و .. را نیاز داشته باشید تا در صورتی که قصد نصب مجدد بازی را داشتید، مجبور نباشید از اول شروع کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را طی کنید:

 

1-روی بازی که می‌خواهید پاک کنید اسکرول کرده و دکمه Options را فشار دهید. سپس از منوی سمت راست، گزینه Upload/Download Saved Data را انتخاب کنید.

ذخیره دیتای بازی PS4

2-در این قسمت، دو گزینه پیش روی خود دارید:

با انتخاب گزینه Upload All، اطلاعات تمامی بازی‌ها انتقال خواهد یافت.

گزینه Select and Upload به شما این امکان را می‌دهد که دیتای بازی مد نظرتان را انتخاب کرده و به فضای ذخیره سازی انتقال دهید.

ذخیره دیتای بازی PS43-در صورتی که از قبل، اطلاعات بازی انتخاب شده را ذخیره داشته باشید، پیغامی برای شما نمایش داده خواهد شد. برای انتقال اطلاعات، باید تأیید کنید که دیتایی که در حال حاضر در حال آپلود آن هستید، جدیدتر و به‌روز‌تر از نسخه‌ی موجود می‌باشد. سپس گزینه YES را انتخاب کنید.

 

پس از گذراندن این مراحل، دیتای بازی شما بطور کامل ذخیره شده و می‌توانید با خیال راحت آن را حذف کرده و دفعه‌ی بعدی که آن را نصب کردید، اطلاعات ذخیره شده را بازگردانده و به ادامه‌ی بازی بپردازید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

جمع بندی

در این مقاله از سری مقاله‌های آموزشی دیاکوگیم، به سه روش مختلف یاد گرفتیم که چگونه بازی پی اس فور را حذف کنیم و فضای ذخیره سازی کنسول خود را آزاد کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و اکنون بتوانید به راحتی به حذف بازی از روی PS4 خود بپردازید. علاوه بر این شما عزیزان می‌توانید برای تجربه‌ی بازی‌های روز دنیا با کمترین هزینه، با نصب بازی ps4 کپی خور، با حداقل قیمت از این لذت بهره مند شوید.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟