بن شدن PS4 | از کجا بفهمیم پی اس فور بن شده است؟

از کجا بفهمیم پی اس فور بن شده است؟

امروزه بسیاری از افراد، به دلیل افزایش قیمت بازی‌های سونی، به استفاده از اکانت‌های هکی روی آورده‌اند. اما استفاده از اکانت‌های هکی ممکن است مشکلاتی در پی داشته باشد! متاسفانه سونی قوانین سختگیرانه‌ای درباره اکانت‌های هکی دارد. اگر شما از این اکانت‌ها استفاده می‌کنید، ممکن است، روزی از طرف سونی بن یا مسدود شوید. اما بن شدن PS4 به چه معنا است؟ چه تفاوتی با مسدود شدن دارد؟ از کجا بفهمیم PS4 بن شده است؟ چگونه می‌توانیم از بن شدن کنسول و اکانت جلوگیری کنیم؟ در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می‌دهیم. اگر شما هم با مشکل بن شدن کنسول مواجه شده‌اید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مسدود شدن و بن شدن PS4 چه تفاوتی باهم دارند؟

در هنگام استفاده از PS4 با دو موضوع مواجه هستیم: مسدود شدن و بن شدن. اما این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ علت هر دو، زیر پا گذاشتن قوانین سونی می‌باشد. زمانی که اکانت شما مسدود می‌شود، ایمیلی از به دست شما می‌رسد. در این ایمیل توضیح داده شده شده است که به دلیل نقض قوانین سونی تا مدتی، نمی‌توانید به شبکه Playstation Network متصل شده و بازی کنید. معمولا مدت زمان مسدودشدن اکانت، حدود یک ماه است. اما بعد از آن مشکل حل شده و دوباره می‌توانید از دستگاه استفاده نمایید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

اما مفهوم بن یا Ban بسیار متفاوت‌تر از ساسپندشدن است. زمانی که دستگاه شما به علت نقض قوانین بن می‌شود، تا مدت نامعلومی قادر به استفاده از آن نخواهیدبود. برخلاف ساسپند که تا نهایت یک ماه حساب کاربری شما معلق می‌شود، با بن شدن پی اس فور، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. البته ممکن است حساب یا دستگاه شما بن شود. بن شدن حساب و یا دستگاه نیز با یکدیگر تفاوت دارد که در ادامه این موضوع را توضیح می‌دهیم.

بن شدن اکانت PSN

ارور بن شدن اکانت PSN

از کجا بفهمیم پی اس فور بن شده است؟

ارور بن شدن PS4

تفاوت بن شدن دستگاه و اکانت

زمانی که با پیغام بن شدن رو به رو شدید، باید اول بفهمید که دستگاه بن شده است یا اکانت. زمانی که اکانت PSN شما بن شود، شما دیگر نمی‌توانید با آن اکانت روی هیچ دستگاه پی اس فور به شبکه پلی استیشن وصل شده و بازی کنید. اگر اکانت شما بن شود، می‌توانید با خرید یک اکانت دیگر، دوباره از دستگاه استفاده نمایید. اما بن شدن دستگاه به این معنا است که شما با هیچ اکانت PSN دیگر نمی‌توانید روی آن دستگاه ثبت نام نمایید. در این مواقع اکانت PSN شما مشکلی ندارد. اما با بن شدن دستگاه، دیگر قادر نخواهید بود تا به صورت آنلاین بازی کنید.

از کجا بفهمیم پی اس فور بن شده است؟

زمانی که که کنسول بن یا مسدود شود، در زمان اتصال به شبکه، با کد و خطا مواجه می‌شویم. همچنین ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد. این ایمیل به شما می‌گوید که برای همیشه بن شده‌اید، یا فقط برای مدت زمان مشخصی، اکانت شما مسدود شده است. همچنین علت بن شدن و مسدود شدن شما را توضیح می‌دهد. با خواندن این بخش متوجه خواهید شد که کدام قوانین سونی را نقض کرده‌اید. سپس مدت زمانی که اکانت یا کنسول شما بن شده است، نیز در ایمیل ذکر خواهدشد. البته اگر بن شده باشید، این مدت زمان برای همیشه خواهدبود. در نهایت در بخش پایانی ایمیل، سونی اعلام می‌کند تماس و ارتباط با پشتیبانی در خصوص رفع بن شدن بی فایده خواهدبود و هیچ راهی برای بازگشت اکانت بن شده وجود ندارد.

نکته: شما فقط از طریق ایمیل متوجه بن شدن و یا مسدودشدن دستگاه و اکانت خود خواهیدشد. در نتیجه ایمیل و اطلاعات خود را به درستی وارد کنید تا در صورت بروز مشکل به شما اطلاع رسانی شود.

کدهای دستوری مختلف بن شدن PS4

زمانی که شما بن می‌شوید، کدهای دستوری به شما نمایش داده می‌شود. با این کدها متوجه خواهید شد که اکانت و دستگاه PS4 شما در چه وضعیتی قرار دارد. در ادامه این کدها را برای شما قرار داده‌ایم:

کد دستوری

علت نمایش

WS-37337-3 مسدود شدن حساب PSN به طور موقت
WS-37338-4 بن شدن و ممنوع شدن همیشگی پلی استیشن
WS-37368-7 مسدود شدن PSN
8002A231 به تعلیق درآمدن حساب شبکه پلی استیشن
IP WS-37397 دلیل فعالیتی که شرایط خدمات PSN و قرارداد کاربر را نقض می کند مسدود شده است.

آیا با بن شدن پی اس فور، باز هم میتوان بازی کرد؟

بن شدن زمانی مشکل می‌شود که شما قصد داشته‌باشید، به صورت آنلاین بازی کنید. در صورتی که بازی را از طریق گیفت کارت و به صورت قانونی خریداری کرده‌اید، اصلا نیاز نیست نگران باشید. اما اگر از بازی‌های هکی استفاده می‌کنید، بن شدن کنسول ps4 باعث می‌شود تا بازی‌هایی که در اکانت شما وجود دارد، قفل شود. در نتیجه دیگر شما نمی‌توانید وارد بازی‌های اکانت خود شوید. اگر ساسپند و معلق شده باشید، باید منتظر شوید تا مدت زمان مسدود شدن شما تمام شود. اما با بن شدن اکانت پی اس فور، باید بیخیال آن اکانت شده و بازی‌ها را بر روی اکانت جدیدی نصب کنید.

بسیاری از افراد می‌پرسند که بن شدن دستگاه چقدر طول می‌کشد؟ همانطور که گفتیم، مدت زمان بن شدن دستگاه، نامعلوم است. اما شما می‌توانید به صورت آفلاین از دستگاه استفاده کنید. به گفته وب سایت گیفت کارت لند ” معمولا اگر بار اولی باشد که قوانین سونی و پلی استیشن رو نقض کرده باشید معلق شدن دستگاه شما حکم یک اخطار و هشدار را دارد که حواستان باشه دیگه این کار را انجام ندهید و در قالب یک ایمیل متوجه معلق شدن دستگاهتان می شوید. بعد از مدتی معمولا 1 ماه،  این تعلیق خود به خود برداشته می شود و می توانید  دوباره از دستگاه و بازیتان استفاده کنید.”

جلوگیری از بن شدن PS4

نحوه جلوگیری از بن شدن پی اس 4

برای جلوگیری از بن شدن پی اس PS4، باید ابتدا دلایل بن شدن را بررسی کنیم. بن شدن دستگاه یا اکانت به دلیل نقض قوانین سونی اتفاق میافتد. اما چه قوانینی وجود دارد که با نقض آن، دستگاه بن می‌شود؟

استفاده از اکانت هکی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث بن شدن کنسول PS4 می‌شود، استفاده از اکانت شیرینگ و هکی است. اگر اکانت شما هکی باشد، با متصل شدن به اینترنت، سونی این موضوع را متوجه شده و کنسول شما را بن یا ساسپند می‌کند. اما چرا سونی اکانت‌های هکی را بن می‌کند؟ فرض کنید که یک نفر اکانت واقعی و قانونی را از سونی خریداری کرده‌باشد. سپس شما به هر روشی آن اکانت را هک کرده و با آن بازی می‌کنید. اگر آن فرد متوجه شود که شما از اکانتش استفاده می‌کنید، میتواند به سونی گزارش دهد. سپس سونی اکانت و یا کنسول شما را بن خواهدکرد.

بنابراین اگر قصد استفاده از اکانت هکی را دارید، نباید اصلا به اینترنت متصل شوید. همچنین می‌توانید به مراکز معتبری مانند فروشگاه دیاکو برای نصب بازی PS4 مراجعه کنید. با این دو روش یعنی عدم وصل شدن به اینترنت و مراجعه به فروشگاه‌های معتبر برای نصب بازی، میتوان از بن شدن پی اس فور جلوگیری کرد.

ریپورت شدن توسط افراد دیگر

یکی از دلایل دیگری که باعث بن شدن شما خواهدشد، ریپورت شدن زیاد از طرف افراد دیگر است. در PSN این قابلیت وجود دارد که شما می‌توانید دیگران را ریپورت کنید. اگر شما مدام توسط سایر افراد ریپورت شوید، PSN متوجه می‌شود که شما برای دیگران آزار ایجاد می‌کنید. در نتیجه شما را بن می‌کند. به طور کلی دلایل بن شدن از طریق ریپورت شامل موارد زیر می‌شود:

  • بی احترامی به دسته افراد مختلف (Hate Speech)
  • قلدری برای گیمر های دیگر (Bullying)
  • تهدید کردن دیگران (Threatening)
  • تقلب کردن و چیت زدن (Cheating)

نحوه رفع مشکل بن شدن PS4

شما همراه با پیغام بن شدن کنسول  PS4، یک کد دریافت می‌کنید. همانطور که اشاره کردیم، تمام این کدها معانی متفاوتی دارند و از طریق این کدها متوجه خواهیدشد که دستگاه شما بن شده یا فقط برای مدتی مسدود شده است. اگر دستگاه شما به طور موقتی مسدود شده باشد، بعد از یک ماه، دوباره می‌توانید از ان استفاده کنید. اما  اگر به صورت دائمی بن شده باشید، دیگر باید با بازی آنلاین خداحافظی کنید. توجه داشته باشید که تمام بازی‌های خریداری شده، محتویات اکانت شما و همچنین اعتبار داخل اکانت شما پس از بن شدن اکانت PSN شما از دسترس خارج می شود و دیگر قابل بازگشت نخواهد بود. اما اگر کنسول شما بن شود، از اکانت خود میتوانید در کنسول دیگر استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله به تمام مطالبی که باید درباره بن شدن PS4 می‌دانستید، اشاره کردیم. اگر درباره بن شدن کنسول سوالی داشتید، میتوانید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید، تا شما را راهنمایی کنیم. اگر می‌خواهید از بن شدن جلوگیری کنید، حتما برای نصب بازی PS4 به یک فروشگاه و فرد معتبر مراجعه کنید. فروشگاه دیاکو گیم، یکی از معتبرترین فروشگاه‌ها در زمینه نصب بازی ps4 کپی خور و تعمیر دسته PS4 است. شما می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از بن شدن، دستگاه خود را به افراد متخصص این فروشگاه بسپارید. برای نصب بازی PS4 و رفع مشکلات دستگاه‌های بازی از جمله PS4، PS5 و ایکس باکس کافیست با ما تماس بگیرید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

سوالات متداول درباره بن شدن PS4

اگر بازی اکانتی و هکی نصب کرده، اما به صورت آفلاین بازی کنیم، احتمال دارد تا بن بشویم؟

اگر از اکانت هکی استفاده کنید، اما به اینترنت متصل نشوید، به هیچ عنوان سونی نمیتواند، اکانت شما را تشخیص دهد. در نتیجه اصلا نیازی نیست تا نگران بن شدن PS4 شوید.

اگر کنسول بن شود، می‌توان با اکانت‌های دیگر آنلاین بازی کرد؟

اگر اکانت شما بن شود، تمام اطلاعات و اعتبار PSN شما از بین خواهدرفت و شما باید از طریق اکانت دیگری برای بازی اقدام نمایید. اما اگر کنسول شما بن شود، دیگر امکان استفاده از PSN و اکانتی وجود ندارد. اما با بن شدن کنسول همچنان می‌توانید با دیسک بازی کنید.

آیا پلاس هکی کنسول را بن می‌کند؟

اگر کسی که اکانت پلاس هکی را خریداری می‌کند، ایمیل را تغییر ندهد، احتمال دارد که بن نشود. اما به طور کل، به دلیل اینکه اکانت پلاس هکی به صورت آنلاین است، ریسک آن بالا بوده و ممکن است بن و یا مسدود شوید. اما در صورت استفاده از اکانت هکی آفلاین، امکان بن شدن وجود ندارد.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟