فرق بازی اورجینال با کارکرده؛ چگونه بازی پلمپ را از بازی کارکرده تشخیص دهیم؟

راهنمای تشخیص بازی اورجینال از تقلبی

یکی از روش‌های رایج موجود کردن بازی‌های پلمپ در بازارهای ایران، آکبند کردن بازی‌های کارکرده و دست دوم است. از این راه سودجویان به سادگی می‌توانند بازی‌ها را به قیمت چند برابر به مشتریان خود بفروشند. مشتریان هم ممکن است متوجه نشوند که یک بازی کارکرده را به عنوان یک بازی پلمپ شده اورجینال خریداری کرده‌اند. در نهایت هم احتمالا متوجه نخواهند شد که یک بازی دست دوم را خریدند و فروشنده آن را آکبند به آن‌ها فروخته است. روش‌های کمی برای تشخیص این موضوع وجود دارد که باید به اندازه کافی دقت کنید تا بتوانید آن را متوجه شوید.

در این مطلب با ما همراه باشید تا فرق بازی اورجینال با کارکرده را به شما بگوییم. به طور کلی باید گفت که بهترین راه برای این که محصول تقلبی نخرید، نصب بازی ps4 از فروشگاه‌های معتبر و آنلاین است که حتما باید آن را مد نظر قرار دهید.

فرق بازی پلمپ و کارکرده ps4

نسخه‌های اورجینال بازی ps4 معمولا داخل یک پکیج پلمپ شده هستند که دلیل این امر هم کاملا مشخص است. علاوه بر این که پکیج، به معنای عدم استفاده شخص دیگری از دیسک بازی محسوب خواهد شد، محتویات داخل پکیج هم دست نخورده باقی خواهد ماند. این محتویات می‌توانند شامل: کدهایی را برای باز کردن امکانات، سلاح، شخصیت، مراحل یا سیزن پس باشند؛ حتی شامل نقشه‌های فیزیکی بازی، دستورالعمل، پوستر و کد دمو بازی‌های دیگر هم می‌شوند. البته باید بگوییم در بعضی از بازی‌های پلمپ شده و اورجینال چنین محتویاتی داخل پکیج نیست.

 

PS4 Game

 

اما بزرگ‌ترین تفاوت بازی‌های کارکرده با اورجینال، تفاوت در قیمت آن‌ها است. اصولا بازی‌های کارکرده با قیمتی تقریبا نصف یا دو سوم از نسخه اصلی به فروش می‌رود. با این حال هنگام خرید نسخه کارکرده و نصب بازی ps4 باید به نکاتی توجه کنید:

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

در درجه اول

پکیج را باز کرده و از تطابق دیسک بازی با خود پکیج مطمئن شوید. معمولا تمام دیسک‌های بازی ps4 دارای چاپ رنگی با کیفیت هستند و عنوان بازی و ریژن آن روی کاور حک شده است. از این راه می‌توان اطمینان حاصل کرد که فروشنده بازی را تعویض نکرده است.

 

PS4 Game

 

درجه دوم

از محتویات داخل پکیج مطمئن شوید؛ چرا که برخی از گیمرها کدهای داخل پکیج را استفاده نمی‌کنند. در واقع با در اختیار داشتن این کدها از تمامی امکانات برخوردار خواهید شد که دارنده نسخه اصلی از آن‌ها بهره خواهد برد.

 

PS4 Game

 

روش تشخیص اصلی بودن بازی پلمپ ps4

همان طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم پلمپ بازی‌های پلی استیشن 4 یک جلد پلاستیکی دارد که بالا و پایین آن دارای پلمپ چهار گوش است. پلمپ بازی ps4 ریژن all یا همان یک، بدون نوار مخصوص سونی است. پلمپ بازی ps4 ریژن دو و سه، یک نوار سونی مخصوص دارد.

 

PS4 Game

 

روش تشخیص سالم بودن بازی کارکرده ps4

به دو نکته برای خرید بازی کارکرده پلی استیشن 4 باید دقت کنید:

  • دیسک بازی کارکرده را به سمت نور بگیرید. در صورتی که نور از دیسک شما عبور کرد، این دیسک به احتمال 90 درصد خراب است. در واقع روی دیسک یک عکس چاپی قرار دارد که نباید هیچ قسمتی از آن از بین رفته باشد. این اتفاق ممکن است در اثر قرار گرفتن دیسک بازی کنار لوازم تیز یا فلزی مانند انگشتر یا کلید و … اتفاق افتاده باشد.
  • روی دیسک نباید هیچ خط و خش عمقی وجود داشته باشد. این خط و خش‌های عمقی سبب می‌شوند دیتای بازی نصب نشود و با ارور clean the discs مواجه شوید. بر این اساس هنگام نصب بازی ps4 به این نکات خوب توجه کنید.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

تفاوت ریژن دیسک بازی در بازی آنلاین

برای بازی‌های آنلاین با همه ریژن‌ها می‌توان بازی کرد؛ اما یک سری تفاوت‌هایی در سرور آن‌ها وجود دارد. معمولا توصیه می‌کنیم ریژن دیسک بازی با ریژن اکانت psn با هم برابر باشند.

همچنین بخوانید: آموزش و روش ساخت اکانت psn آمریکا

تفاوت دیگر هم مربوط به خرید dlc یا بسته الحاقی بازی است که در این حالت حتما باید ریژن دیسک و ریژن اکانت آن‌ها با هم یکی باشند. در غیر این صورت پس از خرید، dlc روی دیسک اجرا نمی‌شود و با ارور مواجه خواهید شد.

 

PS4 Games

 

سخن پایانی

در این مطلب از دیاکوگیم سعی داشتیم تا فرق بازی اورجینال با کارکرده را به شما ارائه دهیم و به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید آن را تشخیص دهید. معمولا بازی‌های خریداری شده باید بسته‌بندی درست و با کیفیتی داشته باشند که این‌ها شامل بازی‌های اورجینال می‌شود. بعد از باز کردن پکیج دیسک بازی، داخل بسته‌بندی باید کاملا نو و تمیز باشد؛ در غیر این صورت بازی خریداری شده کارکرده است. هنگام نصب بازی ps4 کپی خور به نکات گفته شده دقت کنید تا مشکلی برای نصب به وجود نیاید. همچنین در صورتی که برای دسته ی پلی استیشن 4 تان مشکلی پیش آمده، می توانید تعمیرات دسته ps4 خود را به تیم متخصص دیاکوگیم بسپارید.

و در آخر، ضمن تشکر از زمانی که به مطالعه این مقاله اختصاص دادید، اگر در مورد فرق بازی اورجینال با کارکرده و روش های تشخیص بازی پلمپ و کارکرده ps4 سوالی دارید، حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟