راه های تشخیص DualShock 4 تقلبی

راه های تشخیص 4 DualShock تقلبی

خطر خرید دسته‌های تقلبی به جای نمونه‌های اصلی و اورجینال توسط فروشندگان سودجو همواره وجود دارد. بر این اساس یکی از دغدغه‌های اصلی خریداران دسته‌های این کنسول، تشخیص دسته ps4 اصل از تقلبی است. معمولا قیمت این کنترلرها که با عنوان دسته اورجینال یا دسته ps4 به فروش می‌رسند، بسیار پایین‌تر از  DualShock 4 اورجینال است؛ اما با همین قیمت نسخه اصلی به فروش می‌رسند. البته به این نکته توجه داشته باشید که اصلا دسته بازی PS4 فت که همان دسته‌های بازی قدیمی هستند، به صورت تقلبی در بازار وجود ندارند. در نتیجه اگر دسته بازی شما اسلیم است، در این مطلب با ما همراه باشید تا روش‌های تشخیص دسته تقلبی پی اس فور را به شما آموزش دهیم.

کیفیت ساخت کلی دسته ps4

اولین چیزی که در تشخیص دسته ps4 اورجینال از تقلبی مهم است، توجه به کیفیت کلی ساخت محصول است. دسته اصلی playstation 4 باید فاقد هرگونه ناهمسانی، لبه‌های برش نخورده و تیز، کلیدهایی با قابلیت فنری نامناسب و موارد مشابه آن باشد. همچنین دسته‌های تقلبی بسیار سبک هستند و اگر آن‌ها را تکان دهید، صدا دکمه‌ها را خواهید شنید؛ همچنین کیفیت دسته‌های تقلبی به صورتی است که به نظر می‌رسد بیشتر از دو سال از آن‌ها استفاده شده است و دکمه‌های نرمی دارند.

کیفیت-ساخت-دسته-ps4

پیچ اصلی

کمپانی سونی معمولا از پیچ‌های مخصوص و شخصی‌سازی شده برای همه لوازم جانبی کنسول ps4 استفاده می‌کند. کنترلر هم از این قاعده مستثنی نیست و این پیچ‌ها یک الگو دایره‌ای شکل روی خود دارند. نکته مهم در مورد کنترلرهای تقلبی و فیک این است که آن‌ها از پیچ‌های معمولی استفاده می‌کنند. این روش یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تشخیص فیک یا اورجینال بودن دسته‌های بازی ps4 است.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

باتری دسته

اگر احیانا شاهد این موضوع هستید که باتری دسته از حد معمول زودتر خالی می‌شود و عمر زیادی ندارد، احتمال آن وجود دارد که دسته بازی شما فیک باشد. تنها راه فهمیدن این موضوع این است که باتری کنترلر را باز کرده و آن را بررسی کنید. دسته‌ اصلی ps4، باتری نسبتا ضخیمی دارند که ظرفیت آن 800 میلی آمپر است و لوگو و مشخصات و حتی یک  QR کد خواهد داشت. معمولا این باتری‌ها رنگ خاکستری تیره دارند.

اما کنترلرهای تقلبی یک باتری تقریبا بی کیفیت و نازک دارند که جزییات بسیار کمی روی آن وجود دارد. رنگ آن‌ها هم معمولا سفید یا آبی است. ظرفیت آمپر نمونه‌های فیک حدود 300 الی 600 میلی آمپر است؛ بنابراین عمر آن‌ها به وضوح بسیار کم خواهد بود.

برای اطلاع از نحوه تعویض باتری، می توانید مقاله ” چگونه باتری کنترلر پلی استیشن 4 را تعویض کنیم؟ ” را مطالعه نمایید.

باتری-دسته-ps4

جعبه ps4 حاوی شارژر

جعبه‌ دسته‌های پلی استیشن 4 اصل شامل کابل شارژر نمی‌شوند؛ اما نمونه‌های تقلبی همیشه یک شارژر دارند و کیفیت این شارژر هم بسیار پایین است؛ بنابراین اگر جعبه دسته ps4 شما حاوی شارژر بود، باید بدانید که با دسته تقلبی مواجه هستید.

روشنایی نور دسته ps4 هنگام شارژ

از دیگر روش‌هایی که برای تشخیص دسته ps4 اورجینال از فیک استفاده می‌شود، متصل کردن دسته به شارژر و شارژ کردن آن است. هنگام اتصال دسته به شارژر باید نور دسته اصلی روشن شود و در تمام مدت شارژ باید نور آن روشن بماند. این در حالی است که در برخی از کنترلرهای تقلبی، نور آن هنگام اتصال به شارژر برای مدتی روشن بوده و سپس خاموش می‌شود. شایان ذکر است که DualShock 4 تقلبی مدت زمان شارژ کمتری را در خود نگه می‌دارد و به سرعت شارژ آن تمام می‌شود.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

دکمه های دسته

به علامت ضربدر، مربع، دایره و مثلث روی دکمه‌ها توجه کنید. معمولا در کنترلرهای تقلبی ps4 این علامت‌ها نسبت به دسته‌های اورجینال، حاشیه پهن‌تری دارند و به اصطلاح درشت‌تر هستند.

همچنین در دسته‌های اصلی، تمامی دکمه‌ها به ویژه دکمه Share و دکمه Option کاملا صاف و براق هستند. در ساخت دسته‌های تقلبی معمولا از مواد ساده و پلاستیکی بی کیفیتی استفاده می‌شود. در نتیجه این دکمه‌ها نمی‌توانند صاف و براق باشند و بیشتر خاکستری و مات به نظر می‌رسند.

دکمه-های-دسته

صدا دکمه های دسته

بعد از خرید و نصب بازی ps4 و دسته‌های آن، دکمه‌های آنالوگ (L3 و R3) را فشار دهید و توجه کنید که چه صدایی می‌دهند. در کنترلرهای اصلی، یک کلیک ضعیف خواهید شنید، اما در دسته‌های تقلبی این صدا کاملا متفاوت است. به این صورت که صدایی بسیار بلند، توخالی و پلاستیکی را می‌شنوید. راه دیگر برای تشخیص DualShock 4 تقلبی این است که آن را به آرامی تکان دهید و به صدای آن گوش کنید. هیچ صدایی نباید از داخل شنیده شود، مگر اینکه کنترلر خود را قبلا چندین بار به زمین انداخته باشید.

توجه به طریقه حرکت آنالوگ استیک ها

حتما حرکت آنالوگ استیک‌های چپ و راست دسته را چک کنید. آنالوگ‌ استیک‌ها باید بعد از جابجایی از حالت ثابت و تعادل به صورتی مشابه و با سرعتی یکسان به جایگاه اولیه خود برگردند. در صورت هرگونه ناهماهنگی بین حرکت و تغییر وضعیت، DualShock 4 شما تقلبی است. همچنین برای تشخیص کنترلر اورجینال، هنگام لمس آنالوگ استیک‌ها توجه کنید که جنس کاملا نرم و لاستیکی داشته باشند. اگر جنس آن‌ها ضخیم و پلاستیکی بود، باز هم باید به اصلی بودن آن شک کنید.

یکی دیگر از تفاوت‌های دسته اصلی و تقلبی، این است که در هنگام بازی با دسته اصلی، انگشت‌ها از روی آنالوگ لیز نمی‌خورد. اما در دسته‌های فیک جنس آنالوگ‌ها پلاستیکی است..  در حالی که جنس آنالوگ در دسته اصلی، به صورت برفکی می‌باشد. سطح و جنس آنالوگ‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص دسته تقلبی و اصلی می‌باشد.

ظاهر USB : مهم‌ترین تفاوت دسته فیک و اصلی

مهم ترین و آسانترین روش برای تشخیص دسته تقلبی و اصلی این است ظاهر USB می‌باشد. در دسته‌های اصلی و اورجینال، علامت USB  فرورفته است. اما در دسته‌های تقلبی ظاهر USB که در بالای پورت درج شده است، به صورت برآمده می‌باشد. براساس ظاهر و علامت USB می‌توانیم تشخیص دهیم که دوال شیک تقلبی یا فیک است.

نحوه تشخیص دسته تقلبی و اصلی از طریق لوگوی پلی استیشن

یکی از علامت‌های مهم که به شما در تشخیص دسته تقلبی و اصلی کمک می‌کند، لوگوی پلی استیشن است. در دسته تقلبی و فیک، دو کلمه S و P به صورت فاصله دار نوشته شده‌اند. لوگوی پلی استیشن روی دستگاه و دسته بازی کاملا شبیه به یکدیگر است. در نتیجه شما میتوانید لوگو دستگاه را با دسته مقایسه کرده تا متوجه فیک یا اصل بودن دسته بازی شوید.

شماره سریال دسته ps4

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تشخیص دسته اصلی پلی استیشن 4 چک کردن شماره سریال درج شده در پشت دسته است. نوشته‌های درج شده در قسمت شماره سریال دسته اصلی، خوانا و تقریبا کمرنگ هستند. از طریق پیگیری و ردیابی این شماره می‌توانید از اورجینال بودن دسته ps4 خود اطمینان حاصل کنید.

در DualShock 4 تقلبی برچسب شماره سریال معمولا به شکل نامتقارنی چسبانده شده و نوشته‌های درج شده در این قسمت، به رنگ زرد روشن یا سفید هستند.

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

یک قدم تا نصب بازی فاصله دارید

همین حالا اقدام به درخواست نصب بازی از طریق راه های ارتباطی زیر کنید 

تاچ پد

یکی دیگر از موارد مهم در خرید و نصب بازی ps4 و دسته‌های آن، وجود یک لایه پلاستیکی نازک روی صفحه تاچ پد نسخه‌های فیک است. از مهم‌ترین نکته‌ها در مورد DualShock 4 تقلبی این است که هنگام فشار دادن تاچ پد، شما متوجه خواهید شد که این تاچ پد قابلیت کلیک کردن را ندارد. شما می‌توانید این موضوع را با گذاشتن انگشت اشاره خود روی تاچ پد و فشردن آن هم متوجه شوید. سعی کنید تاچ پد را فشار دهید و اگر به راحتی کلیک شد، کنترلر شما اورجینال است اما اگر کلیکی در کار نبود، مطمئن باشید که آن تقلبی است.

تاچ-پد-دسته-ps4

چاپ محو روی دسته‌ها، یکی از راه‌های تشخیص Dualshock تقلبی

یکی دیگر از نشانه ها برای تخشص دسته تقلبی و اصلی، بررسی دو کلمه EXT و هدفون است. دقیقا زیر قسمتی که شما می‌توانید لوگوی پلی استیشن را مشاهده کنید، دو کلمه EXT و علامت هدفون درج می‌شود. در دسته‌های فیک این دو علامت بسیار پررنگ نوشته شده است. در حالی که دسته‌های اصلی یا اورجینال به صورت محو درج می‌شود.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم نکات کلیدی درباره راه‌های تشخیص DualShock 4 تقلبی از اصل را به شما آموزش دهیم. بدین صورت شما می‌توانید به راحتی دسته‌های اصل و تقلبی پلی استیشن 4 خود را به راحتی تشخیص دهید.اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیرات دسته ps4 داشتید می توانید با ما در تماس باشید تا تیم متخصص ما مشکلات دسته کنسول شما را در سرعترین زمان رفع کند. همچنین فروشگاه دیاکو گیم به عنوان یکی از متخصصان در زمینه نصب بازی کپی خور ps4 نیز به شمار می‌رود و شما عزیزان می‌توانید برای ثبت سفارش نصب بازی، با کارشناسان ما در تماس باشید.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟